Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

II dzień otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych

W czwartek, 18 października, w godz. 10.30–13.00, w Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie przy ulicy Focha 40 odbędzie się dzień otwarty. Wydarzenie organizuje Fundacja Poland Business Run.

Fot. pixabay.com

Uczestnikami będą uczniowie krakowskich szkół podstawowych. Organizatorzy przewidują udział ok. 200 dzieci w przedziale wiekowym 7-15 lat, w tym statystycznie ok. 5% z różnym rodzajem niepełnosprawności. Ideą przewodnią dnia otwartego jest prezentacja sportu osób niepełnosprawnych w formie integrującej dzieci pełnosprawne z niepełnosprawnymi.

Przedstawione zostaną dyscypliny sportowe:

  • goalball (mecz pokazowy),
  • handbike (kolarstwo ręczne)
  • koszykówka na wózkach,
  • nauka jazdy na wózkach (tor przeszkód),
  • szermierka na wózkach,
  • tenis stołowy,
  • wioślarstwo.

Planowane jest spotkanie z paraolimpijczykiem Igorem Sikorskim - brązowym medalistą paraolimpiady w Pjongjang, mieszkańcem Krakowa.

Jednym z elementów wydarzenia będzie punkt z „cateringiem” dla uczestników. Ideą przewodnią punktu cateringowego jest przybliżenie języka migowego. Każdy zainteresowany skorzystaniem z punktu zobligowany będzie do użycia języka migowego.

Wszystkie stanowiska prowadzone będą przez sportowców niepełnosprawnych.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość osobiście spróbować swoich sił w dyscyplinach sportowych. Wszystkie stanowiska będą prowadzić konkurs dla uczestników zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. W celu pełnej integracji osoby pełnosprawne będą mogły konkurować z osobami niepełnosprawnymi. Aby wyrównać szanse ,każdy uczestnik niepełnosprawny, który będzie konkurował z osoba sprawną, uzyska handicap. Jako przykład posłużyć może konkurs szermierki na wózkach, który prowadzony będzie w formie rozgrywek turniejowych do pięciu trafień.

Celem dnia otwartych jest zaakcentowanie tego, że bycie niepełnosprawnym/niepełnosprawną nie wiąże się tylko z ograniczeniami ale przede wszystkim z pojawieniem się innych możliwości, np. niepełnosprawność ruchowa nie musi oznaczać końca korzystania z roweru a jedynie zmianę formy z roweru tradycyjnego na rower ręczny.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-16
Data aktualizacji: 2018-10-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź