Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków Miasto Literatury UNESCO na Targach Książki

W czwartek, 25 października rozpoczęły się 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, uznawane za jedno z najważniejszych spotkań branży wydawniczej w Europie Środkowej. Stoisko Krakowa Miasta Literatury UNESCO po raz kolejny stanie się przestrzenią dla niezależnych oficyn zrzeszonych w grupie „Świadomi wydawcy”.

Fot. Alicja Wróblewska / blackshadowstudio.com / KBF

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbywają się w dniach 25–28 października, równolegle do trwającego w tym czasie Festiwalu Conrada. Targi, w których biorą udział przedstawiciele wszystkich środowisk rynku książki w Polsce, są przedsięwzięciem promującym czytelnictwo, miejscem spotkań i dyskusji o literaturze. Przyciągając od lat dziesiątki tysięcy odwiedzających, wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych krakowskich wydarzeń kulturalnych.

Stoisko Krakowa Miasta Literatury UNESCO na Międzynarodowych Targi Książki po raz kolejny zaprezentuje bogatą, często niedostępną w popularnych kanałach dystrybucji ofertę przygotowaną przez grupę „Świadomi wydawcy”. Celem tego zrzeszenia niezależnych oficyn jest upowszechnianie książki jako dobra kultury oraz promowanie „biblioróżnorodności” – świadomości bogactwa i zróżnicowania rynku wydawniczego w Polsce. „Świadomi wydawcy” działają też na rzecz wzmacniania solidarności branży i umacniania współpracy pomiędzy rynkiem książki a instytucjami kultury.

Na szeroki wybór ich publikacji dostępnych na wspólnym targowym stoisku (C21) składa się oferta piętnastu wydawnictw. Zaprezentują się: Amaltea, Blue Bird, Buffi, Claroscuro, JanKa, Od Do, Oficyna Naukowa, Officyna, Poławiacze Pereł, TAKO, Fundacja Duży Format, Wydawnictwo Akademickie SEDNO, a także krakowskie oficyny: Korporacja Ha!art, DodoEditor i Eperons-Ostrogi. W tej kolekcji znajdą się liczne pozycje niszowe, w tym tytuły niedostępne w popularnych księgarniach i sklepach internetowych.

Na stoisku C21 będzie też można kupić książki wydane pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO, m.in. „Boli tylko, gdy się śmieję. Listy i rozmowy” Stanisława Lema, Ewy Lipskiej i Tomasza Lema, „Wiersze (prawie) wszystkie” Andrzeja Bursy czy nowe tłumaczenie „Tajnego Agenta” Josepha Conrada dokonane przez Macieja Świerkockiego. Swoje miejsce znajdą tu również tytuły objęte patronatem Festiwalu Conrada, takie jak „Błogie odwroty” Yanick Lahens, „Proza podróżna” Josepha Rotha, „Joseph Conrad i narodziny globalnego świata” Mai Jasanoff oraz najnowsza powieść Wiesława Myśliwskiego „Ucho igielne”, a także magazyny: „Karnet”, „Czas Literatury”, miesięcznik „Kraków” oraz „Tygodnik Powszechny” (wraz z dodatkiem przygotowanym w związku z Festiwalem Conrada).

Zapraszamy w dniach 25-28 października!

Więcej na miastoliteratury.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-26
Data aktualizacji: 2018-10-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź