Komunikat archiwalny

Krakowska wojna światów

Kim jest współczesny humanista? Największym ryzykantem XXI wieku czy ogarniętym milenialsem z szerokim polem możliwości zawodowych? Już we wtorek, 7 listopada, studenci poznają odpowiedź na to pytanie. Dostaną też ogromną dawkę case’ów i doświadczeń, a to wszystko całkowicie za darmo.

Krakowska wojna światów
Fot. materiały prasowe

Wojna światów to wydarzenie, które zgromadzi studentów szukających swojej drogi, tych którzy tę drogę już odnaleźli oraz ludzi, dla których wiedza teoretyczna jest codziennością. Skąd pomysł? Odpowiedzi udziela organizatorka wydarzenia, dr Agnieszka Walecka-Rynduch z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: – Pomysł organizacji „Wojny światów” narodził się praktycznie podczas któregoś ze spotkań Sekcji Komunikacji Społecznej, Retoryki i PR Naukowego Koła Polonistów. Na każde spotkanie staraliśmy się zapraszać gości z branż kreatywnych, aby zadany temat stał się podstawą do dyskusji z jednej strony na temat public relations, a z drugiej na temat przygotowania do pracy w branży. Pomyśleliśmy, że bardzo wartościowym działaniem byłoby zorganizowanie większego spotkania.  Pomysłodawcy, czyli Uniwersytet Pedagogiczny oraz agencje Synapsy i Brave Brain, inspirowali się takimi eventami, jak słynne już Czwartki z Social Media, które dobitnie pokazują zainteresowanie tematem.

Dlaczego warto przyjść? Przede wszystkim to godny uwagi dyskurs między teoretykami i praktykami – zderzą się dwa światy zupełnie od siebie różne, a jednak doskonale się uzupełniające. Jak godziny nauki i mnóstwo bezsennych nocy przekłada się na karierę zawodową? Czy jest sens iść na studia humanistyczne? Czego potrzeba studentom, by wejść na rynek? 11 prelegentów spotka się podczas konferencji, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Wśród zaproszonych są praktycy na co dzień występujący na licznych konferencjach i warsztatach, ale także specjaliści ze świata marketingu i środowiska akademickiego.

Konferencja „Wojna światów – zderzenie teorii z praktyką” odbędzie się 7 listopada, w auli im. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończy około godz. 16.00. Wstęp jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona. Śledźcie wydarzenie na Facebooku – od piątku 5 października trwają zapisy, a w kolejnych dniach zostaną przedstawione wszystkie postacie, które wezmą udział w konferencji.

Studencie, czy jesteś gotowy na wojnę? Musisz tam być!

 

Wojna światów - plakat

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także