Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Środa w Krakowie - informator kulturalny

Główne uroczystości 100. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej, koncert muzyki poważnej, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także spektakle teatralne. Oto kulturalny rozkład jazdy na środę, 31 października.

Fot. Teatr Bagatela / materiały prasowe

Jeśli dziś jest środa, to… wcale nie jesteśmy w Belgii! Lecz na koncercie dla młodzieży szkolnej, seniorów i wszystkich, którzy uważają, że środowe przedpołudnie to najlepsza pora na kontakt z żywą muzyką. Capella Cracoviensis zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Matinées” do auli bł. Jakuba na ul. Franciszkańskiej 4. W programie Sonaty na smyczki i trąbki Heinricha Ignaza Franza von Bibera. Początek o godz. 11.00.

Pół godziny później w Cricotece na ul. Nadwiślańskiej 2 rozpoczną się kolejne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zajęcia te łączą elementy plastyki, muzyki, teatru, aktywizujących działań, stawiając nacisk na zabawę w grupie rówieśniczej i aktywne uczestnictwo. Tematem dzisiejszego spotkania będą kształty.

O godz. 13.00 na placu Niepodległości w Podgórzu rozpoczną się główne uroczystości 100. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej – wystrzał armatni w wykonaniu Bractwa Kurkowego, występ chóru z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, a także inscenizacja historyczna w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznych, upamiętniająca bohaterski czyn zbrojny naszych rodaków walczących o wolną i niepodległą Polskę. Kolejne punkty programu odbędą się na Rynku Podgórskim. Natomiast o godz. 15.00 w Muzeum Podgórza na ul. Limanowskiego 51 odbędzie się wernisaż wystawy z cyklu „Krakowski hejnał wolności. Wolność przyszła z Podgórza”. Szczegóły uroczystości znajdują się tutaj.

Teatr Bagatela zaprasza na spektakl pt. „Szalone nożyczki”, czyli niezwykła komedię kryminalną, która rozgrywa się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim. To pierwsze w Polsce interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności. Początek o godz. 16.00 na scenie przy ul. Karmelickiej 6.

Z kolei o godz. 19.00 w Krakowskim Teatrze Scena STU na al. Krasińskiego 16 rozpocznie się spektakl „O psychiatrach, psychologach i innych psycholach” w reżyserii Artura „Barona” Więcka. To niezwykle zabawna opowieść o psychiatrii w krzywym zwierciadle, która pozwoli ukoić skołatane nerwy i rozproszyć smutki.

Natomiast w Narodowym Starym Teatrze o godz. 19.30 rozpocznie się muzyczny spektakl pt. „Głód”, który został stworzony na podstawie poruszającego reportażu Martina Caparrosa o tragicznych konsekwencjach zglobalizowanego systemu produkcji żywności. Spektakl w reżyserii Anety Groszyńskiej spróbuje poszukać odpowiedzi na powracające niczym refren pytanie: „Jak to jest możliwe, że w XXI wieku ludzie głodują?”.

Więcej informacji kulturalnych na stronach karnet.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-31
Data aktualizacji: 2018-10-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź