Komunikat archiwalny

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Krakowie

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie wziął udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który w tym roku odbywał się od 12 do 18 listopada. To ogólnoświatowa inicjatywa mająca promować przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Z tej okazji w GUP zorganizowane zostały spotkania informacyjne i warsztaty instruktażowe.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Krakowie
Fot. materiały prasowe

13 listopada, w GUP odbyły się dwa spotkania o charakterze informacyjnym – pierwsze poświęcone dotacji z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej (m.in. pisanie wniosku) oraz drugie dotyczące dostępnych form opodatkowania działalności gospodarczej, podatku VAT i innych obowiązków podatkowych spoczywających na przedsiębiorcach (prezentacja).

14 listopada GUP poruszone zostały następujące kwestie: o tworzeniu biznesplanu oraz o wysokości składek społecznych i zdrowotnych, obowiązujących przedsiębiorców, płatnych do ZUS oraz dostępnych ulgach w tym zakresie.

15 listopada zostały powtórzone spotkania z wtorku, natomiast w piątek, 16 listopada, można było posłuchać o formach wsparcia realizowanych przez GUP z uwzględnieniem profilowania pomocy, a także o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

Szczegółowe terminy spotkań na stronie: gupkrakow.pl

 

tydzień przedsiębiorczości plakat

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także