Komunikat archiwalny

Zimowe poranki filmowe dla dzieci

Najmłodsi krakowscy widzowie wraz z opiekunami będą mogli spędzać chłodne, niedzielne poranki w ciepłej sali Kina Pod Baranami. W ramach kolejnej odsłony cyklu Baranki Dzieciom maluchy wyruszą na poszukiwanie przygód z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, poznają fascynujący świat pierwszych niemych filmów oraz wezmą udział w twórczych warsztatach.

Zimowe poranki filmowe dla dzieci
Fot. kadr z filmu / Kino Pod Baranami - materiały prasowe

W listopadzie dzieciaki będą podróżować po kraju wraz z rezolutną Pyzą, która zapozna je z zapomnianymi już nieco zabawami i legendami w Dniu Kina Polskiego, organizowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sympatyczna ryjówka Florka będzie uczyć maluchy cierpliwości w oczekiwaniu na Wróżkę Zębuszkę i pomoże poradzić sobie z trudnymi, dziecięcymi emocjami. Mali kinomani będą również świętować Dzień Misia oglądając odrestaurowane cyfrowo opowieści o ukochanym przez wiele pokoleń widzów Misiu Uszatku.

Grudniowe spotkania Baranków Dzieciom rozpoczną wspaniałe Mikołajki z Famigą. Projekcji bajek towarzyszyć będą wspólne śnieżne zabawy oraz wizyta tajemniczego gościa. Na każdego małego uczestnika czekać będzie upominek. Jak co roku, Kino Pod Baranami zaprasza maluchy do udziału w Festiwalu Filmu Niemego. Podczas spotkania pod hasłem Baranki w Niemym Kinie towarzyszącego 19. edycji Festiwalu, mali widzowie dowiedzą się m.in. jak działa camera obscura i zobaczą fascynujący film Georgesa Mélièsa „Podróż na Księżyc” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu SALK. Po seansie, wspólnie z artystami skomponują i wykonają muzykę do fragmentu filmu. W ramach wieńczącego cykl pokazu Bajek o zimie sympatyczny kundelek Reksio pomoże swoim ptasim przyjaciołom przetrwać chłodne dni, a bracia Bolek i Lolek pokażą dzieciakom jak ubrać choinkę tak, aby uniknąć pożaru.

Po wszystkich seansach filmowych na dzieci czekają zajęcia artystyczne, które będą okazją do odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji maluchy wezmą udział m.in. w kreatywnych warsztatach plastycznych z TurboOlkiem i zajęciach ruchowych z Contakids Polska, stworzą własną animację poklatkową i będą wspólnie muzykować.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

Więcej informacji na www.kinopodbaranami.pl oraz w portalu Facebook.

baranki plakat

Tagi: dzieci, film

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2019-04-18