Komunikat archiwalny

„Tramwaj patriotyczny” znów wyjedzie na ulice Krakowa

Dziś, w niedzielę, 11 listopada już po raz 25. ulicami naszego miasta przejedzie „Tramwaj patriotyczny”. I jak co roku w wykonaniu młodych ludzi, uczniów małopolskich szkół, zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne.

„Tramwaj patriotyczny” znów wyjedzie na ulice Krakowa
Fot. mat.prasowe

Na uczestników wspólnego śpiewania czekają śpiewniki pieśni patriotycznych (34 utwory, wkładka tematyczna prezentująca miejsca i ludzi na Krakowskim Szlaku Niepodległości) a także biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe karty, plakietki, ulotki.

Tramwaj będzie kursował w godzinach 10.30-14.30 na trasie: Poczta Główna, Plac Wszystkich Świętych, Filharmonia, Bagatela, Basztowa, Długa, Dworzec Towarowy, Dworzec Główny, Poczta Główna.

Tramwaj pojedzie w ramach 33. edycji projektu„ Młodzież pamięta” – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazanie, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin okolicznościowych materiałów.

plakat tramwaj patriotyczny

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe