Komunikat archiwalny

15. Krakowski Bieg Sylwestrowy, czyli pożegnanie roku na wesoło

Na pożegnanie 2018 roku Stare Miasto tradycyjnie wypełni się tłumami biegaczy-przebierańców. 31 grudnia, w samo południe, już po raz 15., na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Tym razem start i meta usytuowane będą na Małym Rynku. Warto dołączyć do tego kolorowego korowodu – po raz trzeci z rzędu dochód z imprezy zostanie przekazany na szczytny cel.

15. Krakowski Bieg Sylwestrowy, czyli pożegnanie roku na wesoło
Fot. Mateusz Chwajoł / ZIS

„Smocza piątka” (dystans 5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna dziesiątka” (dystans 10 km) dla osób pełnoletnich. Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy internetowe do 15. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 23 grudnia. Po tym terminie, zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zZawodów – 30 i 31 grudnia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących, ustalony na 2500 osób.

Do 2 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 45 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 40 i 55 zł. W biurze zawodów, mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34, wyniesie 50 i 75 zł.

Poza klasyfikacją indywidualną, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zachęca do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum trzy  osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

Podobnie jak to było w przypadku dwóch poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 15. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Zobacz także:

Pokaż metkę
Autor: MATEUSZ CHWAJOŁ, ZIS / TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także