Komunikat archiwalny

Zmagania pływackie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W ten weekend, 10-11 listopada, z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 40-lecia istnienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbędą się międzynarodowe zawody pływackie.

Zmagania pływackie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Fot. Uczniowski Klub Sportowy "SMS Galicja"‎

W zawodach wezmą udział najlepsze ekipy pływackie z całej Polski oraz kluby zagraniczne m.in. ze Szwecji, Niemiec i Słowacji. W ramach zawodów klub chce uczcić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez organizację wyścigów o Puchar Niepodległej. W programie zawodów przewidziane są także wyścigi sztafetowe z okazji 40-lecia istnienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. W imprezie weźmie udział blisko 250 zawodników, którzy wystartują w trzech kategoriach wiekowych: do 13 roku życia, 14-15 latkowie oraz kategoria „open” - 16 lat i starsi.

W ramach zawodów rozegrane będą następujące wyścigi:

  • o Puchar Niepodległej;
  • o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego;
  • o Puchar Drużynowy Uczniowskiego Klubu Sportowego „SMS Galicja”.

Zawody odbywać się będą na pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, przy ul. Grochowskiej 20.

Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy „SMS Galicja” Kraków. Impreza jest współfinansowana przez Gminę Miejską Kraków.

Więcej szczegółów na facebooku.

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także