Komunikat archiwalny

„Patroni krakowskich ulic” – konkurs dla dzieci i młodzieży

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Biblioteka Kraków i Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 już po raz szósty organizują konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej „Patroni krakowskich ulic”. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie autorskiej książki przedstawiającej postacie patronujące krakowskie ulice. Prace można nadsyłać do 16 listopada.

„Patroni krakowskich ulic” – konkurs dla dzieci i młodzieży
Fot. Biblioteka Kraków

Udział w konkursie będzie niezwykłą lekcją historii o mieście. Zasady są proste, prace powinny być wykonane w formacie A3, a książka oprawiona w okładkę, kopertę lub papier. Ważna jest fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, jest współorganizowany wraz z innymi partnerami, zajmującymi się promocją krakowskiej historii i tradycji m.in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, Towarzystwo Prądnickie oraz Rady Dzielnic I Stare Miasto, II Grzegórzki i VII Zwierzyniec.

Konkurs został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Patroni krakowskich ulic

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także