Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalna środa w Krakowie

Kulturalnie będzie ślicznie - tak w trzech słowach można określić środę w Krakowie. Oto nasz wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych, które odbędą się dziś w naszym mieście.

Fot. Krakowski Teatr Scena STU / materiały prasowe

Kino ARS i Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu filmowego przygotowanego z myślą o seniorach pt. „Kino Trzeciego Wieku”. Dziś w kinie ARS na ul. św. Tomasza 11 wyświetlony zostanie film „Dusza i ciało”. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. Początek o godz. 10.00.

Centrum Kultury Żydowskiej zaprasza na panel dyskusyjny pt. „O banalności zapominania”, w którym wezmą udział prof. Sławomir Kapralski, prof. Dariusz Niedźwiecki i prof. Jacek Nowak, autorzy książki pt. „On the Banality of Forgetting: Tracing the Memory of Jewish Culture In Poland”. Wydarzenie, które odbywa się w ramach jesiennego programu „Baijt Chadasz”, rozpocznie się o godz. 18.00 na ul. Meiselsa 17.

Krakowski Teatr Scena STU zaprasza na spektakl pt. „Judy Garland. Na końcu tęczy”. W przedstawieniu wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego usłyszymy przeboje Judy Garland w wykonaniu Beaty Rybotyckiej. Wśród nich nie zabraknie „Somewhere Over the Rainbow” z cyklu „Czarodziej z Krainy Oz”. Początek o godz. 19.00 na scenie przy al. Krasińskiego 16.

Natomiast w Teatrze Łaźnia Nowa na os. Szkolnym 25 zobaczymy dzisiaj spektakl pt. „Wieloryb The Globe” w reżyserii Mateusza Pakuły. „Wieloryb The Globe” to tekst dedykowany Krzysztofowi Globiszowi, opowiadający o empatii, wychodzeniu z choroby i niesieniu pomocy, słowach i o tym, czego słowa nie są w stanie powiedzieć. Początek o godz. 19.00.

Do jutra w Krakowie odbywa się „Tydzień filmu niemieckiego”, na który zaprasza Dom Norymberski. Dziś o godz. 19.00 w kinie ARS na ul. św. Tomasza 11 będzie można obejrzeć film pt. „Walc w alejkach” Thomasa Strubera, który pokazuje ekonomiczne, polityczne i społeczne skutki zjednoczenia Niemiec i cenę, jaka wschodnie landy zapłaciły za wejście do wolnorynkowego świata.

Godzinę później w klubie ZetPeTe na ul. Dolnych Młynów 10 wystąpi Leski, czyli Paweł Leszowski – wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz. Artysta zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Miłość. Strona B”.

Więcej na karnet.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-11-21
Data aktualizacji: 2018-11-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź