Uroczyście ślubowali podczas pierwszej sesji

21 listopada, w środę, dokładnie w południe w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 rozpoczęła się pierwsza sesja RMK VIII kadencji. Kadencji, która trwać będzie pięć lat.

Uroczyście ślubowali podczas pierwszej sesji
Fot. Błażej Siekierka

Wybory odbyły się 21 października 2018 r. Postanowienie w sprawie zwołania pierwszej sesji na podstawie Ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wydała 6 listopada Dagmara Daniec-Cisło, Komisarz Wyborczy w Krakowie.

Tym razem pierwszej sesji przewodniczyła kobieta, gdyż zaszczyt ten przysługuje najstarszemu wiekiem radnemu. Otwarcia obrad dokonała Teodozja Maliszewska, która radną Miasta Krakowa jest już trzecią kadencję.  Najmłodszemu wiekiem radnemu, również w tym przypadku była to kobieta, przypadło wyczytywanie nazwisk radnych, którzy złożyli ślubowanie – zrobiła to radna Nina Gabryś. To jedna z 17 radnych, którzy w ławach na Sali Obrad przy placu Wszystkich Świętych 3-4 zasiedli po raz pierwszy.

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni ślubują słowami: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".

Podczas pierwszej sesji RMK ślubowanie złożył również Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Wcześniej zrezygnował z mandatu radnego, a jego miejsce zajął Lech Kucharski.

Pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także