Komunikat archiwalny

Muzyka zanikającego świata w Mistrzejowicach

Już w niedzielę, 9 grudnia w kościele pw. św. M. M. Kolbego w Mistrzejowicach usłyszymy muzykę zanikającego świata. W programie muzyka etno - world, kompozycje Kamila Radzimowskiego oraz tematy muzyczne z filmów „Gladiator” i „Pasja”. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Muzyka zanikającego świata w Mistrzejowicach
Fot. materiały prasowe

Muzyka zanikającego świata zanurza człowieka w przestrzeni dźwięków, wyrażając jego siłę, kondycję i głębię stworzonego świata. Dźwięk duduka wyraża wszystkie możliwe emocje: smutek, nostalgię, żal, płacz, cierpienie. Nie ma na świecie instrumentu, którym można wyrazić tyle stanów naszego ducha. W tej muzyce jest coś pierwotnego, niepojętego i fascynującego...

Wykonawcy:

  • Kamil Radzimowski –  multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, na co dzień organista w kościele dominikanów na Służewie w Warszawie. Jest jedynym w Polsce muzykiem, który koncertuje na duduku – wywodzącym się z Armenii pasterskim instrumencie o tradycji sięgającej ok. trzech tysięcy lat. Wydał dotąd pięć płyt, koncertuje zarówno solo, w małych zespołach kameralnych, jak i z dużymi orkiestrami symfonicznymi m. in. z dyrygentami Tadeuszem Wicherkiem, Krzesimirem Dębskim, Adamem Sztabą oraz wokalistami Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem.
  • Mateusz Chmielewski – wirtuoz akordeonu, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Jest stypendystą prezydenta Częstochowy w dziedzinie muzyki, laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i  międzynarodowych m. in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Puli (Chorwacja). Współpracuje z warszawskimi teatrami: Ateneum, Polskim i Filharmonią Narodową.
  • Adeb Chamoun – pochodzi z Syrii, w Polsce mieszka i pracuje od 2007 roku. Doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat, gra na oryginalnych instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich i latynoskich: darabuka, tar, daf, cajon, conga i in. Jest laureatem wielu festiwali muzyki orientalnej  - Alipo, Damaszek.

Koncerty mistrzejowickie

Adres:
Osiedle Tysiąclecia 86, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także