Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny plan na wtorek

Wyjątkowy pokaz filmu „Zimna wojna”, spotkanie z podróżniczką Miłką Raulin, wieczór poezji Stanisława Wyspiańskiego i koncert trzech skandynawskich zespołów. To tylko niektóre z dzisiejszych wydarzeń, które Państwu polecamy. Szczegóły poniżej.

Fot. Muzeum Narodowe w Warszawie / cyfrowe.mnw.art.pl / domena publiczna

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz filmu „Zimna wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego z zastosowaniem aplikacji AudioMovie, umożliwiającej odbiór audiodeskrypcji oraz ścieżki lektorskiej. W ramach pokazu zostanie zaprezentowane działanie aplikacji. Początek projekcji o godz. 17.00 na Rynku Głównym 27. Wejście na pokaz jest bezpłatne, ale obowiązuje rezerwacja miejsc - e-mail: regina.mlynarska@siodmyzmysl.org (dla osób z niepełnosprawnościa wzroku); marcin.kacki@uj.edu.pl (dla pozostałych chętnych). Osoby zainteresowane udziałem w prezentacji powinny zabrać ze sobą smartfony.

„Religia jako fenomen kultury” to tytuł cyklu wykładów w Centrum Kultury Podgórza, które prowadzi dr Elżbieta Wawro. Dziś o godz. 17.30 na ul. Sokolskiej 13 będziemy mogli posłuchać pierwszej części wykładu o konfucjanizmie. Poznamy m.in. Chiny za czasów Konfucjusza, jego życie i naukę, a także rozwój jego kultu.

„Elementy architektury: bloki do naprawy” – tak nazywa się debata, która rozpocznie się o godz. 18.00 w siedzibie Instytutu Goethego na Rynku Głównym 20. O wielkich osiedlach z prefabrykatów, które powstały w czasach komunistycznych, i pomysłach na to, w jaki sposób można je przystosować do współczesnych warunków porozmawiają Beata Chomątowska – pisarka, dziennikarka, autorka książek „Stacja Muranów”, „Pałac. Biografia intymna”, „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy” i „Betonia”; Thomas Krüger – właściciel berlińskiej firmy Ticket B, która organizuje wycieczki po najciekawszych realizacjach architektury nowoczesnej i współczesnej całej Europy, architekt i wykładowca akademicki, autor nagradzanych projektów rewitalizacyjnych berlińskich bloków, a także Michał Wiśniewski – historyk architektury, pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Międzynarodowego Centrum Kultury, autor publikacji naukowych i popularyzatorskich oraz kurator wystaw poświęconych architekturze Krakowa i Polski w XIX i XX w.

W Empiku w Bonarka City Center o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z Miłką Raulin, która stanęła na wszystkich najwyższych wierzchołkach kontynentów. Autorka książki „Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” opowie o długiej wyprawie po spełnienie marzeń, pasji i trudnościach życia codziennego.

Piwnica Pod Baranami zaprasza na wieczór poezji Stanisława Wyspiańskiego pt. „Czyim to jestem wymysłem?”. Jego niezwykłe teksty zaprezentują Bronisław Maj, Dorota Segda, Stanisław Radwan i Jacek Romanowski. Początek o godz. 18.30.

Natomiast Aldonę Grochal, Małgorzatę Gałkowską, Romana Gancarczyka, Zbigniewa Kaletę i Radosława Krzyżowskiego będziemy mogli zobaczyć w spektaklu „Masara” w reż. Stanisława Mojsiejewa. Początek o godz. 19.15 na dużej scenie Narodowego Starego Teatru na ul. Jagiellońskiej 1.

Muzyka skandynawska zabrzmi w Klubie Zaścianek na ul. Rostafińskiego 4. O godz. 20.00 rozpocznie się tam koncert trzech zespołów: Takida, Smash Into Pieces i Writing The Future.

Więcej informacji na stronach internetowych karnet.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-12-04
Data aktualizacji: 2018-12-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź