Komunikat archiwalny

Zgłoś się do VIII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy

Po raz ósmy studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zachęcają rówieśników z całej Polski do zdobycia doświadczenia w warsztacie dziennikarskim. Zgłoszenia można nadsyłać w czterech kategoriach, a pula nagród to 4000 zł.

Zgłoś się do VIII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy
Fot. materiały prasowe

Konkurs dedykowany jest ambitnym, początkującym dziennikarzom, ale także osobom zainteresowanym tematyką medialną. Laureaci oprócz nagrody pieniężnej, której pula wynosi w tym roku 4000 zł., mogą liczyć na lepszy start w zawodzie, praktykę, a także utwierdzenie w przekonaniu, że ciężką pracą można osiągnąć bardzo dużo.

Tegoroczna edycja  będzie już ósmą, z tego względu przewodnia idea konkursu nawiązuje do motywu nieskończoności. Wiąże się to z niezliczoną liczbą pomysłów, jak i pasji młodych dziennikarzy. Zachęcamy wszystkich, aby spróbowali swoich sił i wzięli udział w VIII edycji. Jest jeszcze wiele tematów do odkrycia!

Zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy ruszyły 1 grudnia i obejmują następujące kategorie: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – Po Debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi. Prace można nadsyłać na adres nagrodamlodychdziennikarzy@gmail.com do 5 marca 2019 roku.

Patronem Nagrody Młodych Dziennikarzy jest tragicznie zmarły w 2010 roku student pierwszego rocznika na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – Bartłomiej Zdunek. Autor licznych wierszy i artykułów, które doczekały się pośmiertnego wydania w zbiorze pt. „W cieniu ciszy”. Do grona patronów dołączyli również Paweł Migas - patron kategorii Reportaż po debiucie i ks. Andrzej Baczyński - patron kategorii Młodzi Twórcy Filmowi. Celem każdej edycji jest odkrywanie młodych talentów za życia autorów, a także zachęcanie do publikacji swojej twórczości.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII oraz Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

NMD-plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także