Komunikat archiwalny

Świętujemy niepodległość na jazzowo

W sobotę, 15 grudnia, o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się drugi już w tym sezonie koncert jazzowy. Tym razem będzie to program specjalnie przygotowany przez Andrzeja Jagodzińskiego w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Świętujemy niepodległość na jazzowo
Fot. Filharmonia Krakowska

Projekt Andrzeja Jagodzińskiego – pianisty, kompozytora, aranżera, jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sceny muzycznej, to propozycja czerpiąca inspirację z muzyki ludowej, klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Jest to podróż poprzez czas, a wehikułami są utwory polskich twórców, które na przestrzeni minionych lat przypominały o polskości, podtrzymywały na duchu, mówiły o miłości, bawiły, dostarczały głębokich przeżyć, a także przeciwstawiały się powojennemu obrazowi Polski.

Na program koncertu składają się min. utwory Fryderyka Chopina, Henryka Warsa, piosenki z powstania warszawskiego, melodie ludowe, kompozycje Krzysztofa Komedy, Włodzimierza Nahornego w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. Pozostali wykonawcy to także czołówka polskiej muzycznej: Agnieszka Wilczyńska – śpiew, Adam Cegielski – kontrabas i Czesław Bartkowski grający na perkusji.

Bilety do kupienia w kasach Filharmonii Krakowskiej.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe