Komunikat archiwalny

Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców

W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – Licealiady – przez kolejne trzy dni, od środy, 12 grudnia, do piątku, 14 grudnia, odbywać się będą eliminacje dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej.

Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców
Fot. pixabay.com

Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”. Zawody będą się odbywać w hali Com-Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie.

W rozgrywkach wezmą udział drużyny dziewcząt i chłopców z 25 krakowskich szkół średnich, łącznie będzie to około 300 uczestników. Turniej odbywać się będzie w grupach III i IV zespołowych, w których rozgrywki toczyć się będą systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansuje 8 najlepszych zespołów.

Krakowska Olimpiada Młodzieży to miejski program sportowy, który wzoruje się na igrzyskach olimpijskich. Celem programu jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym współzawodnictwie międzyszkolnym. Rywalizacja odbywa się na różnych poziomach wiekowych i jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz minigrach.

Projekt jest finansowany przez Gminę Miejską Kraków.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód” jest jednostką oświatową Miasta Kraków i jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także