Komunikat archiwalny

Świąteczny spacer Drogą Królewską

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie zaprasza na świąteczny spacer Drogą Królewską w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Zbiórka dziś, o godz. 10.00, w Domu Turysty PTTK. Udział jest bezpłatny.

Świąteczny spacer Drogą Królewską
Fot. fot. Bogusław Świerzowski

Via Regia to historyczna nazwa szlaku wiodącego od kolegiaty św. Floriana na Kleparzu na Wawel ulicami Floriańską, Grodzką, Senacką i Kanoniczą. Od średniowiecza ten szlak pełnił funkcję reprezentacyjną. Odbywały się na nim uroczyste wjazdy królewskie, biskupie i poselskie. Przemierzały go też monarsze orszaki pogrzebowe. Dziś Droga Królewska to bardzo atrakcyjna trasa turystyczna, bowiem przy niej znajduje się wiele zabytków o charakterze artystycznym i historycznym.

Spacer rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Turysty PTTK na ul. Westerplatte 15/16. W spacerze mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a także osoby zdobywające wszystkie rodzaje odznak.

A już w Nowy Rok odbędzie się wyjątkowy spacer do Tyńca. Szczegóły wkrótce.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie przy współpracy z Miastem Kraków (partner akcji), Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej: kologrodzkie.pl.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także