Komunikat archiwalny

Kolejny etap przebudowy przystanku „Kabel” na ul. Wielickiej

Prace na ulicy Wielickiej realizuje deweloper, który w ramach inwestycji mieszkaniowej został zobowiązany do jej przebudowy. Wkrótce zakończy roboty związane z modernizacją przystanku autobusowego „Kabel”. W przyszłym tygodniu planuje rozpocząć przebudowę przystanku autobusowo-tramwajowego „Kabel”.

Kolejny etap przebudowy przystanku „Kabel” na ul. Wielickiej
Fot. ZIKiT

Od wtorku, 15 stycznia planowane jest udostępnienie całej części ulicy po stronie Malborskiej dla ruchu samochodowego oraz pieszego. Z uwagi na rozpoczynające się ferie zimowe i mniejszą ilość pojazdów w mieście na ul. Wielickiej ruszą prace związane z przebudową przystanku autobusowo-tramwajowego „Kabel” w kierunku centrum.

Od środy, 16 stycznia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, która umożliwi prowadzenie robót związanych z przebudową przystanku. Ulica Wielicka w kierunku centrum zostanie zawężona do jednego pasa ruchu.

W ramach prac najpierw wykonany zostanie tymczasowy przystanek autobusowo-tramwajowy, zlokalizowany będzie na wysokości stacji benzynowej BP. Następnie zamknięty zostanie istniejący peron i ruszą roboty budowlane (od 21 stycznia planowane są zmiany w organizacji ruchu dla tramwajów i autobusów).

Orientacyjny termin zakończenia robót wyznaczono na koniec lutego. Realizacja prac uzależniona będzie od warunków pogodowych.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także