Komunikat archiwalny

Propozycja na ferie: warsztaty o uzależnieniach

Warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, a także porady psychologów i radców prawnych dla tych, którzy zmagają się z problemem zachowań ryzykownych młodego pokolenia – taką propozycję na ferie zimowe przygotowało Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Propozycja na ferie: warsztaty o uzależnieniach
Fot. pixabay.com

Trzygodzinne warsztaty dla dzieci i młodzieży będą rozwijały umiejętności: radzenia sobie ze stresem, asertywności, a także podnosiły poziom wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych oraz zachowań uzależniających.

Z kolei rodzice podczas dwugodzinnych spotkań będą mogli pogłębić umiejętności w zakresie zapobiegania zachowaniom ryzykownym związanym z używaniem substancji psychoaktywnych i stosowaniem zachowań uzależniających przez dzieci i młodzież.

Wszystkie zajęcia są skierowane do mieszkańców Krakowa i prowadzone będą nieodpłatnie. Zgłoszenia pod numerem telefonu 668 367 615 lub mailowo pod adresem profilaktyka3@mcpu.krakow.pl. Szkolenia odbywają się w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie przy ul. Rozrywka 1, w sali nr 18.

Specjalistyczne porady psychologów, terapeutów i radców prawnych dedykowane są z kolei rodzicom, którzy podejrzewają lub zauważyli, że ich dziecko sięga po substancje psychoaktywne (alkohol, narkotyki, leki), zbyt dużo czasu spędza przed komputerem czy w Internecie. W Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Rozrywka 1 można uzyskać nieodpłatną poradę, a specjaliści zapewniają osobom korzystającym z ich wiedzy anonimowość.

Psychologowie i terapeuci uzależnień dyżurują w poniedziałki, środy i piątki od 7.30 do 15.30 oraz we wtorki i czwartki od 7.30 do 18.00. Radcy prawni dyżurują we wtorki od 15.00 do 17.00, środy od 14.00 do 18.00 i czwartki od 16.00 do 18.00.

Harmonogram szkoleń [pdf]

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA