Komunikat archiwalny

Po raz 11. kajakarze popłynęli w rytmie WOŚP

Dziś, 13 stycznia, na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna odbyła się XI edycja Noworocznego Slalomu Równoległego. Jak co roku zawodnicy rywalizujący na zadaszonym i ogrzewanym odcinku sztucznego toru przyłączyli się do finałowego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz 11. kajakarze popłynęli w rytmie WOŚP
Fot. ZIS

Zawody przy ul. Kolnej 2 rozpoczęły się o godz. 11:00. Rywalizacja w znacznej mierze różni się od tej, którą można obserwować podczas klasycznych imprez slalomu kajakowego – zwycięzcy zmagań w czterech konkurencjach (K-1 K, K-1 M, C-1 K, C-1 M) zostali wyłonieni w systemie pucharowym.

Podczas przejazdu startowała wspólnie dwójka zawodników po obu stronach toru. Każda para miała dwa przejazdy, tak aby każdy płynął z lewej i z prawej strony. Wygrał ten kto uzyskał lepszy łączny czas dwóch przejazdów. Do finałów zakwalifikowali się posiadacze czterech najlepszych wyników z każdej kategorii.

Swój udział w imprezie potwierdzili m.in. Aleksandra Stach – aktualna mistrzyni świata z Rio de Janeiro w konkurencji C-2 Mikst (w parze z Marcinem Pochwałą; są również czempionami kraju – przyp. red.) i mistrzyni Polski w konkurencji C-1 K, Michał Woś i Iga Garlewicz. Nie można wykluczyć udziału gości z zagranicy – zawody cieszą się dużą popularnością wśród kajakarzy ze Słowacji czy Rosji.

Noworoczny Slalom Równoległy to impreza charytatywna, z której całkowity dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w licytacjach internetowych na jej rzecz, w których do zdobycia są atrakcyjne vouchery pobytowe oraz na aktywności oferowane w OSiR Kolna czy kalendarze z autografami czołowych polskich kajakarzy slalomowych.

Każdy, kto odwiedził niedzielną imprezę i wsparł WOŚP, otrzymał ciepły poczęstunek.

Program zawodów:

 • 11.00 – kwalifikacje:
  - 11.00 – grupa I: K-1 K; C-1 M
  - 11.30 – grupa II: C-1 K; K-1 M
 • 12.15 – finały:
  - 12.15 – grupa I: K-1 K; C-1 M
  - 12.30 – grupa II: C-1 K; K-1 M
 • 13.30 – ceremonia dekoracji zwycięzców, następnie licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolna

Pokaż metkę
Autor: MATEUSZ CHWAJOŁ, ZIS / TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także