Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny plan na środę

W środę w Krakowie porozmawiamy o roli Plant w życiu miasta, przemocy w rodzinie, a także relacji chrześcijańsko-żydowskich. Posłuchamy także najpiękniejszych motywów miłosnych z operetek i musicali, a także utwory karnawałowe. Do tego poezja i teatr. Oto kulturalny plan na dziś.

Nowohuckie Centrum Kultury po raz kolejny odkrywa przed młodą widownią zachwycającą i zaskakującą magię teatru. Wszystko w ramach festiwalu Teatrów dla Dzieci. Dziś o godz. 11.00 na al. Jana Pawła II 232 będą mogli oni obejrzeć „Karolcię” – muzyczny spektakl na podstawie bestsellerowej powieści Marii Krüger. To historia dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia. Spektakl, który prezentuje Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina, jest przeznaczony dla widzów od szóstego roku życia.

W Klubie Aktora SPATiF na Rynku Głównym 41 o godz. 18.00 rozpocznie się promocja tomiku poetyckiego Adriany Jarosz pt. „Modlitwy malowane trzciną”. W programie m.in. rozmowa z autorką i prezentacja jej wierszy w interpretacji studentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

„Szczyt marzeń. Moja droga na K2” to tytuł spotkania z Adamem Bieleckim w Kijów.Centrum na al. Krasińskiego 34. Wybitny polski himalaista zaprezentuje swój życiorys wspinaczkowy, a także przebieg ubiegłorocznej, zimowej wyprawy na K2 i akcji ratunkowej na zboczach Nanga Parbat. Początek spotkanie o godz. 18.00.

Noworoczna gala operetkowa w wykonaniu Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE przy ul. Konopnickiej 17. Artyści zabiorą publiczność w muzyczną podróż po najpiękniejszych motywach miłosnych z operetek i musicali. Program koncertu będzie wzbogacony o tradycyjne pieśni ukraińskie. Początek o godz. 18.00.

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na koncert pt. „Piosenki na czas karnawału” w wykonaniu Blanki Dembosz (sopran) i Władysława Borowicza (fortepian). W programie utwory m.in. I. Kalmana, G. Bizeta oraz polskie piosenki z dwudziestolecia międzywojennego.

Czym są Planty dla Krakowa? Czy można wyobrazić sobie współczesny Kraków bez Plant? A czy można sobie wyobrazić, że jakiś deweloper zamienia Planty w osiedle apartamentowców? Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na spotkanie pt. „Planty – upiorny sen dewelopera?” wokół książki Andrzeja Nowakowskiego pt. „Planty krakowskie”. W spotkaniu, które poprowadzi prof. Jacek Purchla, wezmą udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz współautorzy publikacji. Początek o godz. 18.00 w sali „Pod Kruki” MCK przy Rynku Głównym 25.

„Milczenie jest biciem” to tytuł spotkania z Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich, które odbędzie się w klubie Hevre na ul. Meiselsa 18. Tematem będzie nieustannie aktualny problem przemocy w rodzinie. Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 18.00, odbywa się w ramach cyklu #opartenafaktach.

W ramach XXII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce w JCC Kraków na ul. Miodowej 24 odbędzie się spotkanie wokół tekstów ks. Stanisława Musiała pt. „Wyrzut sumienia. Wokół relacji chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich”. Początek o godz. 18.30.

Odważny, obrazoburczy i energetyczny – tak można określić spektakl „Teresa” w reżyserii Pawła Szarka, który zobaczymy na deskach Teatru Barakah. Osią tekstu są biografie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Teresy z Kalkuty i kontrowersyjnej niemieckiej mistyczki Teresy Neumann oraz wielu innych świętych, których często tragiczne życiorysy służyły umacnianiu Kościoła, a wszystko to zanurzone w muzyce sakralnej i industrial electro. Początek o godz. 19.00 na ul. Paulińskiej 28.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-01-16
Data aktualizacji: 2019-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź