Komunikat archiwalny

WOŚP: szopka krakowska od prezydenta zlicytowana

3550 złotych - za taką kwotę została zlicytowana tradycyjna szopka krakowska, którą prezydent Jacek Majchrowski przekazał na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Autorką szopki, która została wykończona materiałami przywiezionymi z podróży na Mauritius, jest Marzena Krawczyk.

WOŚP: szopka krakowska od prezydenta zlicytowana
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Konstrukcja szopki, o wymiarach 20 na 13,5 na 9,5 cm, powstała w listopadzie 2017 roku na warsztatach w Celestacie, rok później autorka ukończyła ją i przekazała na aukcję WOŚP.

Złota podstawa, czerwono-niebiesko-zielone elementy, herb Krakowa i figurki świętej rodziny, zrobione z lekkich materiałów – to charakterystyczne elementy szopki. Wyjątkowości konstrukcji dodaje egzotyczne wykończenie. Tradycyjne detale pochodzą z podróży na Mauritius, podczas której krakowskie szopkarstwo zostało wpisane na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Szopkę można było licytować do piątku, 18 stycznia, do godz. 17.00 na stronach serwisu charytatywni.allegro.pl. W licytacji brało udział 21 osób. Zwyciężył użytkownik serwisu PiotrzeS.

W ubiegłym roku za filiżankę „Wawel Heads”, którą prezydent Krakowa przekazał na WOŚP, zapłacono 1009 zł.

Pieniądze z licytacji trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koncie tegorocznej zbiórki jest już blisko 35,5 mln zł, a kwota deklarowana wynosi ponad 92 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia medycznego dla oddziałów niemowlęcych polskich szpitali.

Tagi: kraków, WOŚP

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także