Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny plan na ciekawy czwartek

Klasyka na deskach teatru, rozmowy wokół ciekawych książek i uczta kinowa. Oto, co ciekawego czeka na nas w ofercie kulturalnej Krakowa na czwartek.

Fot. materiały prasowe

Dziś w Muzeum Inżynierii Miejskiej będziemy mogli posłuchać o wszystkich stanach skupienia, lewitacji, degustacji i różnych zjawiskach ze świata niskich temperatur. „Mroźne eksperymenty” to wykład i pokazy ze świata fizyki, które zainteresują nie tylko najmłodszych. Początek o godz. 11.00.

Pisarz Jaume Cabrè ma w Polsce oddaną rzeszę sympatyków. Rozbudowane narracje Katalończyka z pewnością pobudzają wyobraźnię czytelników i chęć do dyskusji. Podczas spotkania „Historie o przeznaczeniu utkane z tajemnicy, poezji i muzyki” będzie ku temu okazja. W Filii nr 20 Biblioteki Kraków przy ul. Opolskiej 37 odbędzie się otwarta dyskusja czytelnicza na temat książki „Podróż zimowa”, która poprzedziła słynne „Wyznaję”. Początek o godz. 15.00.

„Lot nad kukułczym gniazdem” Kena Keseya ma status kultowy dla kilku pokoleń czytelników. Zarówno książka, jak i wyreżyserowany niegdyś przez Miloša Formana film, z niezapomnianą rolą Jacka Nicholsona, są zapisem historii buntu, tęsknoty za wolnością i walki o przekonania. Na deskach Teatru Bagatela na Scenie na Sarego 7, zobaczymy dziś „Lot nad kukułczym gniazdem” w adaptacji Ingmara Villqista. W rolach głównych m.in. Michał Kościuk, Urszula Grabowska i Dariusz Starczewski. Spektakl rozpocznie się o 18.00.

W Instytucie Cervantesa zaplanowano dziś spotkanie pt. „Nihilistyczne delirium. Rozmowa o totalitaryzmach z udziałem Fernando Savatera”. Savater to wybitny hiszpański filozof i intelektualista, zaś punktem wyjścia rozmowy będzie opublikowany przez niego w 2018 r. esej "El dilirio nihilista, un ensayo sobre los totalitarismos, nacionalismos y populismos" (Nihilistyczne delirium. Esej o totalitaryzmach, nacjonalizmach i populizmach). Spotkanie poprowadzą Esther Cuerda z hiszpańskiego Centrum Badań nad Totalitaryzmem i Autorytaryzmem i dziennikarz Maciej Stasiński.

„Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” na scenie Teatru Scena STU to spektakl na podstawie „Historii filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w reżyserii Artura „Barona” Więcka. W pełnej żywiołu, ciepła i humoru inscenizacji odnajdziemy wybitny intelekt księdza Tischnera wpleciony w góralską gwarę, muzykę i taniec. Spektakl zobaczymy oczywiście na scenie przy al. Krasińskiego 16, a rozpocznie się on o godz. 16.00.

Kinokawiarnia KIKA zaprasza dziś do siebie amatorów skandynawskiego kina. Tym razem klub filmowy Skandynawistycznego Koła Naukowego NORDEN zaprasza na pokaz szwedzkiej komedii „Arktyka”. Aktor Mads Mikkelsen będzie musiał obronną ręką wyjść z katastrofy w środku arktycznej tundry. Film spodoba się nie tylko fankom utalentowanego Mikkelsena. Początek seansu o 19.00.

 

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-01-24
Data aktualizacji: 2019-01-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź