Komunikat archiwalny

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego

Uczniowie szkół podstawowych mogą aktywnie wpisać się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a dodatkowo porównać swoją wiedzę i umiejętności językowe z kompetencjami rówieśników, uczęszczających do innych szkół województwa małopolskiego.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego
Fot. materiały prasowe

21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, o godz. 9.00, w Szkole Podstawowej nr 113 im. Leopolda Węgrzynowicza w Krakowie, odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego, który adresowany jest do uczniów klas IV-VI  oraz VII-VIII szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Celem konkursu jest wpisanie się w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, szczególnie w kontekście niedawnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpowszechnienie i popularyzacja wiedzy na temat gramatyki języka polskiego, kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz ukazanie aktywności intelektualnej, jako źródła osobistej satysfakcji.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu (m.in. kategorie, proces zgłaszania się, zakres materiału, przebieg konkursu, a także dane kontaktowe organizatorów) zamieszczono w regulaminie.

Regulamin [PDF]

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także