Komunikat archiwalny

Najmłodsi krakowianie znów ruszają na stok

W lutym rozpoczęła się kolejna edycja miejskiego programu „Pierwsze kroki na śniegu”, podczas której uczniowie klas IV i V szkół podstawowych uczą się jazdy na nartach lub snowboardzie. Udział w zajęciach jest bezpłatny – finansuje je w całości Gmina Miejska Kraków. W tym roku w zajęciach wezmą udział uczniowie z prawie 20 szkół. Miejsca rozeszły się w mgnieniu oka.

Najmłodsi krakowianie znów ruszają na stok
Fot. pixabay.com

Od 11 lutego do 22 marca każdy uczestnik będzie uczestniczył w pięciu wyjazdach szkoleniowych na stok narciarski Siepraw Ski, gdzie każdorazowo weźmie udział w dwóch godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach lub snowboardzie (2 lekcje po 45 minut każda).

Podczas zajęć, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzieci będą poznawały technikę jazdy na nartach lub snowboardzie, m.in. odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie, naukę bezpiecznego upadania i wreszcie naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu są zgodne z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Program ma na celu przekazać pełną wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania tych dyscyplin zimowych.

 

 

                                                                                   

 

Tagi: zima, dzieci

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także