Komunikat archiwalny

Kulturalny czwartek w Krakowie

Koncerty, premiery filmów i... rzecz dla miłośników kotów i podróży. Co nas czeka w czwartek w Krakowie? Warto sprawdzić kulturalny rozkład jazdy na dziś.

Kulturalny czwartek w Krakowie
Fot. materiały prasowe

W ramach festiwalu Opera Rara, będziemy mogli dziś wieczorem posłuchać „Così fan tutte”, przebojowej historii spod pióra Wolfganga Amadeusza Mozarta o damsko-męskiej próbie wierności. Po dzieło Mozarta sięgnął tym razem reżyser Cezary Tomaszewski. Efekty jego pracy poznamy dziś wieczorem w nowohuckiej Łaźni Nowej. Warto odnotować, że u boku profesjonalnych śpiewaków i instrumentalistów Capelli Cracoviensis, wystąpi złożony z amatorów Krakowski Chór Mieszczański! Opera rozpocznie się o godz. 17.00.

Salon Literacki Biblioteki Kraków „Pod Gruszką” zaprasza dziś na premierę filmu „Adam Ziemianin. Kochajcie czasem poetę…”, według scenariusza i realizacji Ewy Święs-Kucyby. Spotkanie z poetą Adamem Ziemianinem poprowadzi prof. dr hab. Marek Karwala. Początek o godz. 18.00. Spotykamy się oczywiście przy ul. Szczepańskiej 1.

W Filharmonii Krakowskiej (ul. Zwierzyniecka 1), o godz. 18.00, rozpocznie się kolejny edukacyjny koncert z cyklu Musica – ars amanda. Dzisiejsze i jutrzejsze spotkania będą poświęcone słynnej na cały świat rodzinie Straussów: Johannowi starszemu i młodszemu, Edwardowi oraz Josefowi. W repertuarze koncertu znajdą się słynne walce, marsze czy skoczne polki. Utwory wykona Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Wojciecha Rodka.

Co łączy muzykę, koty i podróże? Znana para krakowskich krakowskich podróżników, czyli Elżbieta i Andrzej Lisowscy - lisowscy.pl opowiedzą o miłości do świata, kotów oraz o spotkanych w podróży zwierzętach. Elżbieta podzieli się fragmentami swojej nowej książki „Astrokoty ‒ kocie horoskopy”, kompozytorka i wiolonczelistka Dorota Imiełowska, zainspirowana tekstem Elżbiety, zaprezentuje skomponowaną przez siebie pierwszą część suity „Astrokoty”. Będzie też czas na smaczny poczęstunek! Spotykamy się Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 o godz. 18.00.

Do Krakowa ściągną dziś z pewnością fani Chrisa Cornera – brytyjskiego muzyka, znanego szerzej jako IAMX. To projekt nieobcy fanom nieco mrocznej, nawiązującej do lat 80., ale rytmicznej muzyki elektronicznej. Materiał z jego najnowszej płyty, „Alive in New Light”, usłyszymy dziś wieczorem w klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1). Początek o godz. 18.00. Koncert jest częścią trasy Mile Deep Hollow Eurotour.

Pokaż metkę
Autor: Monika Jagiełło
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także