Komunikat archiwalny

Bezpłatne konsultacje dla stomików

W poniedziałek, 11 lutego – w Światowym Dniu Chorego – Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego zaprasza na bezpłatne konsultacje w poradni stomijnej. Darmowe porady będą udzielane w godz. 13.00-15.00.

Bezpłatne konsultacje dla stomików
Fot. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Podczas konsultacji zainteresowani pacjenci dowiedzą się, jak dbać o stomię, w jaki sposób dobrać odpowiednią dietę, a także jak pielęgnować worek stomijny i utrzymywać prawidłową higienę skóry.

- W Polsce już 40 tys. ludzi żyje ze stomią i prowadzi zupełnie normalne życie. Ludzie z ich otoczenia najczęściej nawet nie wiedzą, że zostali oni poddani operacji. Ze stomią można normalnie żyć i o tym przekonam każdego, kto przyjedzie po pomoc do „Żeromskiego” - mówi Dorota Jesionka, pielęgniarka z poradni stomijnej w krakowskiej lecznicy.

Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji, trzeba się wcześniej rejestrować pod nr tel. 889 402 924. Porady będą udzielane w pokoju nr 12.

Stomia to specjalny „worek” na powierzchni brzucha, który pełni rolę zbiornika na treści jelitowe lub mocz. Tworzy się ją, gdy u pacjenta w wyniku choroby jest konieczne usunięcie fragmentu jelita cienkiego, grubego, odbytu albo części układu moczowego.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także