Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek w Krakowie

Szlagiery międzywojennej Polski, karnawałowa potańcówka, spotkanie z Krystyną Jandą, premiera na deskach Starego Teatru. Wtorek w Krakowie zapowiada się interesująco!

Kulturalny wtorek w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Gościem dzisiejszego spotkania z cyklu „Rozkręcamy Literacki Kraków”, organizowanego przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, będzie Wiesław Kulikowski. Okazją do rozmowy jest „Biegnąca ze mną pod wiatr” – wydawnictwo, które ukazało się nakładem Krakowskiej Biblioteki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. O twórczości Kulikowskiego tak pisze Elżbieta Zechenter-Spławińska: „Te wiersze zostają z nami jak przywoływana w nich muzyka, jak zapachy i kolory Prowansji. Czytam wiersze Wiesława Kulikowskiego, aby uporządkować swój świat. To pomaga”. Spotkanie z autorem poprowadzi Michał Piętniewicz. Początek o godz. 17.00, przy ul. Kanoniczej 7.

Na deskach Narodowego Starego Teatru premiera spektaklu na podstawie serialu Larsa von Triera. „Królestwo” w reżyserii Remigiusza Brzyka to druga w tym sezonie i długo wyczekiwana premiera na deskach sceny przy ulicy Jagiellońskiej. W jaki sposób samozwańcza spirytystka pani Drusse powróci w nowej, teatralnej wersji „Królestwa”? Przekonamy się dziś wieczorem, o godz. 18.00.

Jak wyglądała dawna, karnawałowa potańcówka w polskich wsiach? Jak się tańczyło chodzonego, krzyżaka i klapoka? Centrum Kultury Podgórza zaprasza dziś na karnawał w wiejskim stylu. Przygrywać do tanecznych figur będzie „Kapela z innej wsi”. Na gości czeka też poczęstunek z wiejskich, smacznych wiktuałów. Tańce zaczynamy o godz. 18.00.

„Boska” w Nowohuckim Centrum Kultury zapowiada się na prawdziwy przebój. Na scenie, w roli głównej, pojawi się sama Krystyna Janda, a historia, której bohaterką będzie, sama w sobie jest niezwykłą i do tego prawdziwą. „Boska” to bowiem opowieść o życiu Florence Jenkins, znanej szerzej światu jako najgorsza śpiewaczka świata. Dramat Petera Quiltera opowiada niezwykle barwne życie kobiety, która mimo braku talentu, gościła na najważniejszych scenach operowych świata. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.

Balet Cracovia Danza sięgnie dziś wieczorem po kanon piosenek polskiego międzywojnia. „W starym kinie” to widowisko w choreografii Romany Agnel i Dariusza Brojka, które zabierze nas do czasów, kiedy szlagierami parkietów były takie piosenki, jak „Ada to nie wypada”, „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka” i wiele innych. Scena do tego repertuaru będzie idealna – widowisko zobaczymy bowiem w Krakowskim Teatrze Variété (ul. Grzegórzecka 71). Rozpoczęcie o godz. 19.00.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

 

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: Monika Jagiełło
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA