Komunikat archiwalny

„KraFOS” poprowadzi Centrum Obywatelskie

Krakowskie Forum Organizacji Społecznych „KraFOS” poprowadzi Centrum Obywatelskie przy ul. Reymonta 20, w budynku Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. To zwycięzca otwartego konkursu ofert na realizację tego zadania w okresie od 18 lutego 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.

„KraFOS” poprowadzi Centrum Obywatelskie
Fot. materiały prasowe

Celem Centrum Obywatelskiego jest zapewnienie kompleksowego wsparcia infrastrukturalnego i merytorycznego dla rozwoju działalności społecznej i obywatelskiej w Krakowie oraz wzmocnienie współpracy wewnątrz i międzysektorowej w zakresie działań na rzecz krakowian. W Centrum Obywatelskim organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą korzystać z szeregu działań takich jak seminaria, szkolenia, doradztwo, grupy robocze, coaching, mentoring, baza lokalowa, baza wiedzy, pośrednictwo wolontariatu, wizyty studyjne czy różnorakie wydarzenia.

Projekt jest skierowany do organizacji pozarządowych, mieszkańców Krakowa bądź grup nieformalnych działających bądź chcących działać na rzecz Krakowa i jego mieszkańców. Wszystkie zainteresowane osoby i podmioty mogą zdobyć lub wzmocnić swoje kompetencje i wiedzę merytoryczną. To miejsce zarówno dla doświadczonych organizacji i społeczników, jak i tych, którzy dopiero planują się zaangażować w działalność społeczna. 

Na realizację zadania miasto przeznacza 800 tys. zł – po 400 tys. zł na każdy rok.

Więcej informacji o Centrum Obywatelskim.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także