Komunikat archiwalny

Salon Książki Krakowskiej w Muzeum Podgórza

„Wokół kopca Kraka" i „Wokół Rynku Podgórskiego” to nowości wydawnicze Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, którym poświęcone będzie najbliższe spotkanie z cyklu Salon Książki Krakowskiej.

Salon Książki Krakowskiej w Muzeum Podgórza
Fot. materiały prasowe

„Wokół kopca Kraka" i „Wokół Rynku Podgórskiego” to najnowsze pozycje z serii „Wokół...”, wydawanej przez MHK. Autorzy publikacji „Wokół kopca Kraka” uczynili tematem spaceru-opowieści to tajemnicze i wyróżniające się w panoramie Krakowa miejsce. Kopiec otaczają tereny Krzemionek i Podgórza - niezwykle interesująca przestrzeń, pełna znaczących i charakterystycznych punktów o bogatej historii.


Druga z prezentowanych wydawnictw to wznowienie publikacji „Wokół Rynku Podgórskiego”. Książka zachęca do podróży śladami zaginionego miasta, do miejsc, które są świadkami dawnej świetności, dowodem jego odrębności i lokalnej tożsamości. Początkiem podróży jest główny plac miejski – Rynek Podgórski. Ostatnim punktem spaceru jest budynek dawnego zajazdu Pod św. Benedyktem.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego, o godz. 18.00, w Muzeum Podgórza, przy ul. Limanowskiego 51. W spotkaniu wezmą udział: dr Janusz Firlet (Zamek Królewski na Wawelu), Elżbieta Firlet (MHK) oraz Elżbieta Lang (MHK).

Pokaż metkę
Autor: Monika Jagiełło
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także