Komunikat archiwalny

Uczniowie trenują na nartach i desce

Około 1100 najmłodszych krakowian – uczniów klas IV i V szkoły podstawowej – szlifuje umiejętności jazdy na nartach i desce w ramach kolejnej edycji miejskiego programu „Pierwsze kroki na śniegu”. Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek, 11 lutego i potrwają do piątku, 22 marca. Młodzi adepci sportów zimowych trenują na stoku Siepraw Ski.

Uczniowie trenują na nartach i desce
Fot. pixabay.com

W tegorocznym programie biorą udział 24 grupy – każda liczy od 45 do 50 dzieci. To czwarto- i piątoklasiści z prawie 20 krakowskich samorządowych szkół podstawowych, które zgłosiły chęć udziału. Zajęcia rozpoczynają się już o 8 rano, a kończą po południu. Każdy uczestnik ma zagwarantowane miejsce w pięciu wyjazdach szkoleniowych na stok, gdzie pod okiem instruktora poznaje technikę jazdy na nartach lub snowboardzie, w tym odpowiednie stanie, bezpieczne upadanie, skręcanie, hamowanie i zasady bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu są zgodne z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Zajęcia są bezpłatne. Program jest w całości finansowany ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków. Miasto adresuje go w szczególności do uczniów nieumiejących jeszcze jeździć na nartach ani snowboardzie. Chodzi o to, by przekazać najmłodszym pełną wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania tych dyscyplin zimowych, a także zaszczepić w nich pasję do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także