Komunikat archiwalny

Kulturalne propozycje na weekend!

W nadchodzący weekend wciąż będzie można poczuć w Krakowie walentynkowy klimat! Na koncert z okazji tego święta zaprasza Żydowskie Muzeum Galicja. Warto też pamiętać, że rozpoczyna się festiwal teatralny Materia Prima, a kończy Opera Rara. Sprawdźcie nasze kulturalne propozycje na weekend!

Kulturalne propozycje na weekend!
Fot. Piotr Kubic / Teatr Bagatela

Teatralnie zapraszamy oczywiście do Bagateli! W ten weekend na Scenie na ul. Sarego 7 zobaczymy „Boską terapię”, w której znaną psychoterapeutkę niespodziewanie odwiedza atrakcyjny mężczyzna. Ten wielkiego formatu gość domaga się wyleczenia z depresji. Czy Ella podoła temu zadaniu? Spektakl w niedzielę o godz. 17. Z kolei na Dużej Scenie możecie zobaczyć „Seks nocy letniej”, czyli sześciokąt uczuciowy w stylu retro. Dotknięty impotencją wynalazca-amator z bogobojną żoną, lekarz-erotoman z przyjaciółką, filozof natury z narzeczoną bez zahamowań – i rakiety do badmintona oraz siatki na motyle w arkadyjskiej scenerii domku na wsi. Po tej jednej nocy zaskakujących odkryć i odważnych decyzji nikt już nie będzie taki sam, jak przedtem. Spektakl w niedzielę będzie grany dwa razy dziennie - o godz. 16 i 19:15.

„Gdy przyjdzie sen" - taki tytuł nosi spektakl, na który ten weekend zaprasza Teatr Ludowy. Można go określić jako tragikomedię ludzkich zachowań, kryminał i tragedię miłosna w jednym. Na scenie Ludowego wiejska wspólnota jest jak małe laboratorium, w którym można obserwować najbardziej pierwotne ludzkie instynkty jak pod mikroskopem. Tutaj nic się nie ukryje, wszyscy wszystkich znają, wszyscy wszystko o  sobie wiedzą. Nie można mieć skrytych marzeń, ani własnego małego szczęścia. Wszystko trzeba dzielić z sąsiadami: marzenia, żądze, miłość i tragedię. Wtedy jest i straszno i śmieszno. Na scenie m.in. Beata Schimscheiner, Ryszard Starosta i Wojciech Lato. Zapraszamy w niedzielę o godz. 19 na Scenę pod Ratuszem.

To już ostatni weekend z festiwalem Opera Rara. Ostatnim koncertem festiwalu będzie recital mistrzowski Patricii Petibon w niedzielę o godz. 19 w Sukiennicach. Artystka zestawi ze sobą tradycyjne pieśni peruwiańskie z XVIII-wiecznymi hiszpańskimi zarzuelami, barokową operę francuską z operą angielską, a te z kolei z muzyką ludową tych krajów. Po szczegóły odsyłamy na stronę festiwalu.

Na walentynkowy koncert piosenek filmowych w wykonaniu Kingi Rataj z zespołem zaprasza Żydowskie Muzeum Galicja! Podczas koncertu usłyszymy utwory znane z takich filmów jak „Dzisiejsze czasy”, „Porozmawiaj z nią”, „Cinema Paradiso”, „Coco” czy „Miłość w czasach zarazy”. Romantyczny klimat z muzyką filmową to dobry pomysł na niedzielny wieczór! Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Rzecz dzieje się wieczorem i w noc poprzedzającą rozprawę sądową, w której oskarżonym jest Dymitr Karamazow, a jednym ze świadków ma być jego przyrodni brat Iwan… Tak można rozpocząć opis spektaklu „Zmora” Teatru Mumerus, który możecie zobaczyć na ich scenie już w poniedziałek, 18 lutego o godz. 19. Spektakl jest oparty na fragmentach „Braci Karamazow” F. Dostojewskiego, wśród których najważniejszy to rozmowa z tytułową zmorą, jedną z najbardziej znanych sekwencji z literatury światowej. W specjalnie skomponowanej, małej przestrzeni Teatru Zależnego na Kanoniczej 1 rozgrywa się historia zbrodni. Bo „Bracia Karamazow” są także powieścią kryminalną.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także