Komunikat archiwalny

Konkurs dla małych anglistów

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie zaprasza uczniów z powiatu krakowskiego uczęszczających do klas I–III do udziału w międzyszkolnym konkursie wiedzy z języka angielskiego „Smart owlie”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 kwietnia, a sam konkurs odbędzie się 9 maja o godz. 10.00.

Konkurs dla małych anglistów
Fot. pixabay.com

Organizatorzy chcą poprzez rywalizację zachęcić dzieci do nauki tego języka oraz poznawania anglosaskiej kultury. Wymagane są więc podstawowe wiadomości o Zjednoczonym Królestwie oraz słownictwo związane z takimi tematami, jak: ja i moi bliscy (rodzina, przyjaciele), moje miejsce zamieszkania (mój dom, moja miejscowość), moja szkoła, popularne zawody, mój dzień, moje zabawy; jedzenie; sklep; mój czas wolny i wakacje; święta i tradycje, mój kraj; sport; moje samopoczucie; przyroda wokół mnie; świat baśni i wyobraźni.

Każda szkoła może zgłosić do konkursu ​maksymalnie trzech uczniów​. Konkurs odbędzie się 9 maja w Szkole Podstawowej nr 12 na al. Kijowskiej 3 o godzinie 10.00. Prace konkursowe będą oceniane przez nauczycieli szkoły organizującej konkurs. Wyniki zostaną opublikowane na stronie szkoły do 14 maja. Zwycięzcy wraz z opiekunami odbiorą nagrody 1 czerwca podczas szkolnego pikniku rodzinnego.

Zgłoszenia do konkursu odbywają się drogą mailową na adres: smartowlie@gmail.com.

Regulamin [pdf]

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także