Komunikat archiwalny

Kulturalny czwartek w Krakowie

Wieczór z szantami czy z muzyką folkową? A może nocny spacer po teatrze? Oto, co czeka na nas dziś, w kalendarzu kulturalnym Krakowa.

Kulturalny czwartek w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Dziś rozpoczyna się w Krakowie XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 2019. Najbliższe cztery dni wypełni nam muzyka pełna marzeń o podróżach bezkresnymi morzami i oceanami. Na początek, dziś wieczorem odbędzie się koncert w kameralnej sali Radia Kraków przy Al. Słowackiego 22. „Oceany marzeń” to tytuł koncertu, podczas którego wystąpią: Mirosław Kowalewski i Zbigniew Murawski, Jakub Paluszkiewicz, Krzysztof Jurkiewicz, Marta Śliwa, Arek Wlizło oraz Piotr Zadrożny. Początek o godz. 20.00.

Warto również przypomnieć, że wciąż trwa w Centrum Kultury Żydowskiej cykl filmowy poświęcony pamięci wybitnego reżysera, Kazimierza Kutza. Dziś, o godz. 18.00, w sali przy ul. Meiselsa 17 zobaczymy poruszający film „Śmierć jak kromka chleba” z 1984 r., opowiadający o tragicznych wydarzeniach stanu wojennego w 1981 r.

Miłośnicy muzyki alternatywnej powinni zajrzeć dziś do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, przy ul. Papierniczej 2. Sasha Boole to pochodzący z Ukrainy wykonawca spod znaku „country i folk zmieszanego z whisky i ciekawymi podróżami” – jak sam siebie opisuje. Muzyk wystąpił w Polsce już dwieście razy! Boole wystąpi w ramach koncertowego cyklu Dworku pt. World Stage, prezentującego różne style muzyki z całego świata. Początek o godz. 20.00.

W teatrze im. Juliusza Słowackiego dziś, późnym wieczorem, czeka nas wydarzenie specjalne. Będziemy mieć okazję przekonać się, jak wygląda teatr nocą, bez splendoru rozświetlonego westybulu i grających na scenie aktorów. Podczas spaceru „Zagubieni w teatrze” posłuchamy opowieści związanych z gmachem przy placu Świętego Ducha, zobaczymy tajemnicze pomieszczenia, do których widz na co dzień nie ma dostępu i spotkamy zjawy z dawnych czasów. Kto chętny? Spacer rozpocznie się o godz. 22.30.

Więcej informacji o kulturalnych wydarzeniach znajdziemy na stronie „Karnetu”

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także