Komunikat archiwalny

Bieg „Pamiętaj z nami” – zapisz się już dziś!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa rozpoczęło zapisy do siódmej edycji biegu miejskiego „Pamiętaj z nami”. Impreza odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia.

Bieg „Pamiętaj z nami” – zapisz się już dziś!
Fot. MHK / materiały prasowe

W tym roku biegacze wyruszą z ul. Lipowej 4, gdzie znajduje się oddział MHK – Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Znak do startu da olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Grzegorz Sudoł.

Bieg jest jednym z kilkunastu punktów programu dwudniowego wydarzenia „Pamiętaj z nami”, na które składają się wykłady, warsztaty, spacery edukacyjne oraz widowisko artystyczne. Szczegółowy program pojawi się już niebawem na stronie internetowej muzeum.

Tradycyjnie w trakcie wydarzenia muzealnicy będą kwestować wraz z Polską Akcją Humanitarną na ofiary wojny w Jemenie. Będzie też można oddawać krew w mobilnej stacji krwiodawstwa, usytuowanej na placu Bohaterów Getta.

Zapisy prowadzone są tutaj, a więcej informacji na stronach internetowych mhk.pl.
 
„Pamiętaj z nami” to święto oddziałów tzw. trasy pamięci Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, którą tworzą Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow. Wydarzenie ma na celu popularyzację historii Krakowa i jego mieszkańców w latach 1939–1945 m.in. poprzez edukację historyczną i sport.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także