Odwołanie, powołanie

8. sesja RMK trwała 9 godzin. Radni podjęli 18 uchwał, a 4 procedowali podczas pierwszych czytań. Projekt uchwały w sprawie zmian taryfy biletowej w komunikacji miejskiej został wycofany z dalszego procedowania.
 

Odwołanie, powołanie
Fot. Magiczny Kraków

Radni przyjęli rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego RMK – nie jest już nim radny Łukasz Wantuch. Decyzją radnych na stanowisko to został powołany radny Rafał Komarewicz. Oba projekty uchwał złożył klub radnych „Przyjazny Kraków”.

Radni uchwałą powołali Komitet Audytu dla Gminy Miejskiej Kraków. Był to projekt uchwały Przewodniczącego RMK. Radni wprowadzili też zmiany w uchwale w sprawie ustanowienia nagrody „Bezpieczny Kraków”. Przyjęli też uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Nowy Świat”. Zadecydowali też o podjęciu uchwały w sprawie konsultacji w przedmiocie Trasy Pychowickiej.

Radni przyjęli do procedowania nowy projekt uchwały w sprawie cen biletów. Podczas sesji  27 lutego odbyło się jego pierwsze czytanie. Projekt uchwały.

Kolejna zwykła sesja RMK odbędzie się 13 marca.

Podsumowanie obrad

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także