Komunikat archiwalny

Uczniowie zawodowcy – to tydzień dla Was!

Od 11 do 15 marca krakowskie szkoły techniczne i branżowe szeroko otwierają drzwi przed kandydatami do klas pierwszych – po raz piąty odbywa się Krakowski Tydzień Zawodowców, czyli największa impreza promująca szkolnictwo zawodowe w naszym mieście. Zaplanowano również dwie tzw. otwarte soboty. Wszystko to ma pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Uczniowie zawodowcy – to tydzień dla Was!
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Technika i szkoły branżowe prezentują swoją ofertę edukacyjną uczniom, którzy w tym roku kończą VIII klasę szkoły podstawowej i III klasę gimnazjum. Odbędą się m.in.: prezentacje poszczególnych zawodów, zajęcia otwarte, lekcje pokazowe, konkursy, turnieje, mistrzowskie pokazy absolwentów, wizyty w pracowniach, gry i doświadczenia.

Przykładowo w Zespole Szkół Energetycznych rozegrany zostanie turniej montażu i demontażu komputera PC na czas, odbędzie się debata o wzajemnych zależnościach między energetyką a ekologią, dostępne będą też otwarte pracownie przedmiotów zawodowych.

Zespół Szkół Chemicznych przedstawi kierunki kształcenia, da uczniom możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń, zorganizuje konkursy i gry edukacyjne.

W Zespole Szkół Odzieżowych nr 1 odbędą się zajęcia z projektowania i stylizacji ubiorów.

W Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych każdy dzień poświęcony będzie innemu zawodowi – kandydaci poznają warsztat pracy fotografa, introligatora, grafika, fachowca od reklamy czy drukarza. Będą też mogli zajrzeć do szkolnej ciemni i pracowni komputerowych.

Te i pozostałe szkoły pochwalą się swoimi największymi sukcesami, a do dyspozycji uczniów będą nauczyciele i doradcy zawodowi. Warto zapoznać się z harmonogramem wydarzeń w poszczególnych szkołach i placówkach.

 

Elementem towarzyszącym Krakowskiemu Tygodniowi Zawodowców są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty w samorządowych szkołach technicznych i branżowych. Odbędą się one 16 marca i 27 kwietnia.

Krakowski Tydzień Zawodowców jest w tym roku organizowany po raz piąty. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużą frekwencją. Dla uczniów i ich rodziców to świetna okazja, by zorientować się w bogatej ofercie kształcenia zawodowego. Z każdym kolejnym rokiem oferty szkół są bardziej różnorodne, co daje uczniom możliwość podniesienia kwalifikacji czy przekwalifikowania się.

Sprawdź harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców 2019.

Tydzień Zawodowców - plakat

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także