Komunikat archiwalny

Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zmienił siedzibę

Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie informuje o zmianie swojej siedziby. Od poniedziałku, 4 marca wszystkie sprawy osób niepełnosprawnych związane z uzyskaniem: orzeczeń o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności, legitymacji dokumentujących niepełnosprawności lub stopień niepełnosprawności oraz kart parkingowych załatwiane są w nowej siedzibie, mieszczącej się na parterze budynku Diamante Plaza przy ul. Dekerta 24. Numery telefonów pozostają bez zmian.

Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zmienił siedzibę
Fot. pixabay.com

Nowa siedziba ze względu na usytuowanie i lokalizację budynku jest bez wątpienia miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Jej położenie jest dogodne ze względu na dojazd (bezpośrednie położenie przy linii tramwajowej, autobusowej, kolejowej).

Dodatkowo nowa powierzchnia została tak zaplanowana, aby w jednym miejscu osoby korzystające z usług Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności mogły załatwić kompleksowo całość swoich spraw – od złożenia wniosku, poprzez posiedzenie składów orzekających, po otrzymanie orzeczenia, legitymacji dokumentującej niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności, czy też karty parkingowej, a także karty N.

Jest to możliwe dzięki temu, że w jednej lokalizacji znajdują się wszystkie gabinety orzeczników - dotychczas składy orzekające pracowały w dwóch przychodniach: przy ul. Kutrzeby i przy al. Pokoju. Natomiast wnioski o wydanie orzeczenia, legitymacji, karty parkingowej składane były, a następnie odbiór dokumentów odbywał się przy ul. Stachowicza 18.

Lokalizacja i funkcjonalna aranżacja wnętrza w znaczący sposób poprawi komfort niepełnosprawnego klienta. Przestronny i wygodny punkt bezpośredniej obsługi klienta (duża poczekalnia, klimatyzacja, sześć stanowisk obsługi klienta) bezspornie wpłyną na komfort osób niepełnosprawnych i skrócą czas oczekiwania na złożenie stosownych wniosków.

 

Adres:
ul. Dekerta 24, Kraków

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także