Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie

Przed nami pierwszy marcowy poniedziałek, podczas którego na pewno nie będzie można narzekać na nudę. W kulturalnym kalendarzu Krakowa znajdziemy zarówno dyskusje literackie, jak i nietypowe seanse filmowe.

Fot. materiały prasowe

„Alfabet Zgody. Bo tylko TAK znaczy TAK” to hasło przewodnie pierwszego w Polsce Tygodnia Zgody. Wydarzenie to, organizowane przez Fundację Autonomia i Ośrodek Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego ma za cel stworzyć przestrzeń do dyskusji na temat rosnącej w społeczeństwie przemocy, zarówno werbalnej, jak i fizycznej. Jak tworzyć relacje wolne od przemocy? Jak reagować na przemoc w sieci? Jak sprawić, by szkoła była miejscem bezpiecznym? Dziś, o godz. 19.00, w kinie Paradox (ul. Krupnicza 38), odbędzie się projekcja filmu pt. „Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons”. Po filmie zaplanowano dyskusję na temat zjawiska cyberprzemocy. W Instytucie Socjologii UJ można również obejrzeć wystawę pt. „Concept: Consent”, prezentującą plakaty kampanii edukacyjnych o zgodzie w relacjach międzyludzkich.

W Klubie Pod Jaszczurami, o godz. 17.00, rozpocznie się spotkanie na temat biografii Jacka Kuronia pt. „Jacek”, napisanej przez Annę Bikont i Helenę Łuczywo. Okazją do refleksji będzie 85. rocznica urodzin Kuronia, który przyszedł na świat 3 marca 1934 roku we Lwowie. O Kuroniu, jednej z najbardziej wyrazistych postaci polskiej opozycji czasów PRL-u, opowiadać będzie współautorka książki, Anna Bikont.

„Wystawa na ekranie w Multikinie” to cykl seansów filmowych, podczas których widzowie mają okazję obejrzeć ekspozycje obrazów najwybitniejszych mistrzów sztuki. Dziś poznamy bliżej dorobek Davida Hockneya, zgromadzony w londyńskiej The Royal Academy Of Arts. 81-letni dziś Hockney, uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów brytyjskich XXI wieku, wciąż kontynuuje wprowadzanie innowacji do sztuk wizualnych w skali globalnej. Początek seansu o godz. 18.00., w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza 128.

W Spółdzielni Ogniwo, przy ul. Paulińskiej 28, odbędzie się dziś kolejne spotkanie z cyklu #opartenafaktach, tym razem pod tytułem: „Czy można zmienić świat nie wychodząc z domu?”. Spotkamy się z Draginją Nadażdin, szefową polskiego oddziału Amnesty International. Poruszy ona tematykę natury, organizacji i skuteczności różnych form protestu. Początek spotkania o godz. 18.00.

W Kinie KIKA zobaczymy dziś filmy nagrodzone w ramach 12. edycji Grand Off – wydarzenia, w ramach którego wybierane są najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata. W programie znajdą się zarówno fabuły, jak i filmy dokumentalne czy animowane. Początek seansu o godz. 21.00.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-03-04
Data aktualizacji: 2019-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź