Remont torowiska na rondzie Mogilskim
Od soboty, 9 marca, do piątku, 22 marca, prowadzone są prace przy naprawie torowiska łączącego dolny poziom ronda Mogilskiego z ulicą Lubicz. Wyłączony został w tym miejscu ruch linii tramwajowych oraz nocnych linii autobusowych.
Naprawa torowiska obejmuje demontaż wyeksploatowanych szyn i montaż nowych. Ekipy utrzymaniowe rozkuwają betonową płytę w celu odsłonięcia węzłów kotwiących.
Zmiany w funkcjonowaniu linii dziennych Komunikacji Miejskiej w Krakowie:
- linie nr 4, 20 i 44 – w dalszym ciągu są zawieszone.
- linie nr 5, 17 i 19 – zostały zawieszone.
- linia nr 10 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: Pleszów - … - ul. Mogilska, al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska – Łagiewniki. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
- linia nr 14 – kursuje po kolejnej trasie czasowo zmienionej: Mistrzejowice - … - al. Pokoju, ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte, ul. Basztowa, ul. Dunajewskiego, ul. Podwale, ul. Piłsudskiego – Cichy Kącik. Częstotliwość kursowania pozostajee bez zmian.
- linia nr 52 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: Os. Piastów - … - ul. Mogilska, al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzecka, ul. Dietla - … - Czerwone Maki P+R. Częstotliwość kursowania w dni powszednie zostałae zmniejszona do 7,5 minuty przez cały dzień.
- linia nr 73 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: Wzgórza Krzesławickie / Kopiec Wandy - … - ul. Mogilska, „Dworzec Główny Tunel”, „Dworzec Towarowy”, ul. Kamienna, ul. Długa, ul. Basztowa, ul. Dunajewskiego - … - Nowy Bieżanów P+R. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
- linia nr 77 – nowa linia czasowa kursująca na trasie: Czerwone Maki P+R – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Krakowska, ul. św. Gertrudy, ul. Westerplatte, ul. Lubicz, ul. Rakowicka – Cmentarz Rakowicki. Linia kursuje będzie tylko w dni powszednie w godzinach szczytu z częstotliwością co 15 minut.
- linia nr 78 - kursuje po trasie czasowo zmienionej: Mały Płaszów - … - al. Powstania Warszawskiego, „Dworzec Główny Tunel”, „Dworzec Towarowy”, ul. Kamienna, ul. Długa, ul. Basztowa, ul. Dunajewskiego - … - Borek Fałęcki. Częstotliwość kursowania pozostajee bez zmian.
- linia nr 79 – nowa linia czasowa kursująca na trasie: Wzgórza Krzesławickie – ul. Kocmyrzowska, ul. Bieńczycka, al. Jana Pawła II, ul. Mogilska, al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska, ul. Wadowicka, ul. Zakopiańska – Borek Fałęcki. Linia kursuje z częstotliwością analogiczną jak linie nr 5 i 19.
- linia nr 502 – trasa pozostanie bez zmian. Linia dodatkowo zatrzymuje się na przystanku „Lubicz”.
Zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych Komunikacji Miejskiej w Krakowie (od nocy z 8 na 9 marca do nocy z 21 na 22 marca):
- linia nr 62 – została zawieszona. We wszystkie noce kursuje linia nr 662.
- linia nr 64 – w dalszym ciągu jest zawieszona. We wszystkie noce kursuje linia nr 664.
- linie nr 605, 662 i 664 – na rondzie Mogilskim przejeżdżają po jezdniach dla ruchu ogólnego. Przystanki zostały przeniesione na górny poziom ronda.
Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują wszystkie zasady zachowania ważności biletów okresowych, wyznaczone w związku z trwającą przebudową ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.
Bilety okresowe wykupione na linie nr 4, 5, 10, 14, 17, 19, 20 i 52 zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach tych linii. Ponadto:
- bilety okresowe wykupione na linię nr 4 zachowują ważność:
- na trasie linii 73 na odcinku Wzgórza Krzesławickie – Filharmonia;
- na całej trasie linii nr 704 i 713;
- na trasie linii nr 114 na odcinku Czarnowiejska – Rondo Ofiar Katynia;
- na trasie linii nr 139 na odcinku Kombinat – Lindego;
- na trasie linii nr 159 na odcinku UR Aleja 29 Listopada – Miasteczko Studenckie AGH;
- na całej trasie linii 172 (w tym na linii nr 572);
- na trasie linii nr 173 na odcinku Czarnowiejska – Conrada;
- na trasie linii nr 192 na odcinku Rondo Mogilskie – Plac Inwalidów;
- na trasie linii nr 208 na odcinku Dworzec Główny Wschód – Lindego;
- na trasie linii nr 501 na odcinku Bulwarowa – Rondo Ofiar Katynia;
- na trasie linii nr 511 na odcinku Wiślicka – Przybyszewskiego. - bilety okresowe wykupione na linię nr 5 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 73 na odcinku Wzgórza Krzesławickie – Dworzec Towarowy;
- na trasie linii nr 79 na odcinku Wzgórza Krzesławickie – Rondo Mogilskie;
- na trasie linii nr 138 na odcinku Kombinat – Krowodrza Górka;
- na całej trasie linii nr 182. - bilety okresowe wykupione na linię nr 10 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 78 na odcinku Łagiewniki – Rondo Mogilskie;
- we wszystkich tramwajach na odcinku: Starowiślna – Poczta Główna. - bilety okresowe wykupione na linię nr 14 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 78 na odcinku Rondo Grzegórzeckie – Filharmonia;
- na całej trasie linii nr 704 i 713;
- na trasie linii nr 102 na odcinku Cichy Kącik – Mazowiecka;
- na trasie linii nr 114 i 173 na odcinku Muzeum Narodowe – Bronowice Wiadukt;
- na trasie linii nr 139 na odcinku Os. Jagiellońskie – Giełda Balicka P+R;
- na trasie linii nr 144 i 194 na odcinku Muzeum Narodowe – Mazowiecka;
- na trasie linii nr 159 na odcinku Rondo Piastowskie – Cichy Kącik;
- na trasie linii nr 164, 169/469, 179, 304 i 503 na odcinku Muzeum Narodowe – Nowy Kleparz;
- na trasie linii nr 172 i 572 na odcinku Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego – Bronowice Małe;
- na trasie linii nr 192 na odcinku Rondo Mogilskie – Muzeum Narodowe;
- na trasie linii nr 208 na odcinku Dworzec Główny Wschód – Giełda Balicka P+R;
- na trasie linii nr 501 na odcinku Rondo Hipokratesa – Bronowice Wiadukt;
- na trasie linii nr 511 na odcinku Wiślicka – Przybyszewskiego. - bilety okresowe wykupione na linię nr 17 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 52 na odcinku Czerwone Maki P+R – Rondo Mogilskie;
- na trasie linii nr 77 na odcinku Czerwone Maki P+R – Uniwersytet Ekonomiczny. - bilety okresowe wykupione na linię nr 19 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 77 na odcinku Łagiewniki – Uniwersytet Ekonomiczny;
- na trasie linii nr 78 na odcinku Borek Fałęcki – Rondo Grzegórzeckie;
- na trasie linii nr 79 na Borek Fałęcki – Rondo Mogilskie. - bilety okresowe wykupione na linię nr 20 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 14 na odcinku Rondo Grzegórzeckie – Cichy Kącik;
- na trasie linii nr 78 na odcinku Mały Płaszów – Filharmonia. - bilety okresowe wykupione na linię nr 44 zachowują ważność:
- na trasie linii nr 73 na odcinku Kopiec Wandy – Filharmonia;
- na trasie linii nr 704 na odcinku Teatr Bagatela - Wesele;
- na całej trasie linii nr 713;
- na trasie linii nr 139 na odcinku Kombinat – Plac Inwalidów;
- na trasie linii nr 192 na odcinku Rondo Mogilskie – Plac Inwalidów;
- na trasie linii nr 501 na odcinku Bulwarowa – Plac Inwalidów. - bilety okresowe wykupione na linię nr 52 zachowują ważność:
- na trasie linii 77 na odcinku Czerwone Maki P+R – Lubicz;
- we wszystkich tramwajach na odcinku „Rondo Mogilskie – Dworzec Główny Tunel.
Adres: | ul. Lubicz, Kraków |