Komunikat archiwalny

Znamy wszystkich uczestników Memoriału Wagnera

Czwartą reprezentacją, która w dniach 1-3 sierpnia zagra w TAURON Arenie Kraków w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera będzie drużyna Finlandii. Obok Polaków i Finów w tym prestiżowym turnieju siatkarzy wezmą udział także Brazylijczycy i Serbowie.

Znamy wszystkich uczestników Memoriału Wagnera
Fot. ZIS

Dobór rywali Polaków byli konsultowany z selekcjonerem reprezentacji Polski Vitalem Heynenem, podobnie zresztą jak termin rozgrywania najlepszego turnieju towarzyskiego świata.

- Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata, poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – tłumaczy Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. - XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w 2020 roku - zaznacza.

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia i potrwa do soboty, 3 sierpnia. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim ich sprawdzianem przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Wszystko o Memoriale Huberta Jerzego Wagnera na stronie internetowej fundacjawagnera.pl.

Pokaż metkę
Autor: ZIS / Fundacja Huberta Jerzego Wagnera
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także