Komunikat archiwalny

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy

Już 14-15 marca, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbędzie się VI Europejski Kongres Mobilności Pracy. EKMP to największe wydarzenie na temat delegowania pracowników i swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej.

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy
Fot. materiały prasowe

Kongres to unikalne forum dialogu i wymiany doświadczeń, łączące kilkuset uczestników i prelegentów: biznes, partnerów społecznych, administrację publiczną, przedstawicieli nauki, polityków, organizacje pozarządowe i instytucje zaangażowane w tematykę mobilności pracy i transgranicznego świadczenia usług.

Wśród kilkudziesięciu prelegentpw, których będzie można wysłuchać podczas tegorocznej edycji, są m.in. minister Jadwiga Emilewicz, prof. Gertruda Uścińska - prezes ZUS i unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska. EKMP to okazja do dyskusji i wymiany opinii na jeden z najbardziej gorących tematów, dotyczących rynku wewnętrznego UE. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: New posting rules. Problems solved? Fairness guaranteed?. U progu obowiązywania zupełnie nowych zasad delegowania pracowników stawiamy pytanie: jakie będą konsekwencje ich wprowadzenia i czy są one fair dla wszystkich zainteresowanych stron i państw członkowskich?

EKPM

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także