Komunikat archiwalny

Zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science

19 marca, o godz. 9.00, odbędzie się „Drugie Śniadanie VIP”, organizowane przez Klaster LifeScience Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny. Tematem przewodnim będą zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science.

Zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science
Fot. materiały prasowe

We wrześniu 2018 roku zmieniły się w Polsce przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji. Na gruncie „Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji”, która zastąpiła „Ustawę o specjalnych strefach ekonomicznych”, Krakowski Park Technologiczny udziela pomocy publicznej na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego.

Pomoc – w postaci zwolnienia z podatku dochodowego – mogą otrzymać firmy podejmujące nowe inwestycje. Sens nowych przepisów wyraża hasło „cała Polska strefą”. 

Co to oznacza w praktyce? Przedsiębiorca żeby otrzymać pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych, nie musi inwestować na wyznaczonych (objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej) terenach. Może inwestować wszędzie, występując równocześnie do Krakowskiego Parku Technologicznego z wnioskiem o uzyskanie Decyzji o wsparciu.

Wszystkie firmy z szeroko rozumianego sektora Life Science, które prowadzą działalność produkcyjną lub badawczo-rozwojową i decydują się rozwinąć swoją działalność, mogą otrzymać wsparcie. O szczegółowych zasadach programu znanego jako Polska Strefa Inwestycji opowiedzą specjaliści z KPT podczas śniadania.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem formularza.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 19 marca, o godz. 9.00, w Krakowskim Parku Technologicznym  przy ul. Podole 60.

Więcej informacji na stronie LifeScience.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także