Komunikat archiwalny

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce

Już w czwartek i piątek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbędzie się turniej siatkówki dziewcząt i chłopców. Zawody odbędą się w hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce
Fot. pixabay.com

Każdego dnia zawodów rywalizacja toczyć się będzie w czterech trójzespołowych grupach. W wydarzeniu weźmie udział blisko 140 uczniów z 12 krakowskich szkół podstawowych. Rozgrywki odbywać się będą systemem „każdy z każdym”, a najlepsza drużyna z każdej grupy przejdzie do dalszego etapu rozgrywek.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej to turniej dla uczniów szkół podstawowych, który odbywa się w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Celem tego programu jest rozbudzenie u młodzieży szkolnej rywalizacji sportowej, opartej na całorocznym współzawodnictwie. Rywalizacja jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz minigrach.

Projekt jest finansowany przez Gminę Miejską Kraków, a za jego realizację odpowiada Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”. Więcej informacji na stronie internetowej kom.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA, TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także