Komunikat archiwalny

Dewastacja krzyża przy kościele dominikanów, sprawca zatrzymany

Dzięki pracy operatora monitoringu straży miejskiej ujęto mężczyznę, który zniszczył nożem krzyż znajdujący się przed wejściem do kościoła dominikanów na ul. Stolarskiej. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Dewastacja krzyża przy kościele dominikanów, sprawca zatrzymany
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Do zdarzenia doszło około w środę, 13 marca, o godz. 4 nad ranem. Operator zauważył trzech mężczyzn, którzy obok kościoła Świętej Trójcy przy ul. Stolarskiej spożywają alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wspiął się na podest i wyciągniętym z torby nożem zaczął niszczyć drewniany krzyż. Czynił tak kilkukrotnie, po czym wylał na krzyż niedopity alkohol. Operator poinformował o sytuacji dyżurnego, a ten wysłał na miejsce patrol.

W tym czasie mężczyźni przeszli w stronę ulicy Grodzkiej, gdzie zostali ujęci przez strażników miejskich. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami karnymi za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, a trzeci – sprawca zniszczenia krzyża – został przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Przy ujętym mężczyźnie znaleziono i zabezpieczono nóż. Przyznał się, że to on uszkodził krzyż. Za swój czyn stanie teraz przed sądem.   

Zniszczony krzyż

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także