Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny czwartek

Rozmowy wokół ciekawych książek i postaci, iberyjska uczta kinowa czy koncert w klubie? Oto, co ciekawego czeka na nas w ofercie kulturalnej Krakowa na czwartek.

Udany plan na kulturalny czwartek
Fot. materiały prasowe

W Pracowni Kulturalnej przy ul. Bagrowej 16 dowiemy się dziś, czym jest metoda globalnego czytania dla maluchów. Metoda ta, opracowana przez Glenna Domana, pozwala w przystępny sposób uczyć małe dziecko czytać, wpływając na jego rozwój i ułatwiając szkolny start. Początek spotkania o godz. 16.00.

W Narodowym Starym Teatrze, na scenie przy ul. Jagiellońskiej 1, spotkamy się dziś na debacie towarzyszącej premierze spektaklu „Panny z Wilka” według Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Wspólnie z Martą Konarzewską – autorką adaptacji, Agatą Araszkiewicz, historyczką literatury i krytyczką sztuki oraz Radosławem Romaniukiem, autorem „Innego życia. Biografii Jarosława Iwaszkiewicza”, porozmawiamy o sposobach przedstawiania kobiet w twórczości pisarza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Dziś wyruszymy w filmową podróż na słoneczny półwysep Iberyjski. W Kinie Pod Baranami rozpoczyna się bowiem 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie krakowskiej edycji przeglądu znalazło się aż szesnaście różnorodnych produkcji z tego kraju. Dziś zobaczymy m.in. film „Kochani bracia i siostry” w reżyserii Marty Díaz de Lope Díaz. Otwarcie przeglądu zaplanowano na godz. 19.15.

„Daleko” – tak brzmi tytuł spotkania z Magdaleną Gołębiowską, autorką opowieści o niezwykłym miejscu, jakim jest tybetańskie królestwo Lo, czyli po nepalsku Mustang. Przez wieki pozostawało niedostępne dla obcych. Ukryte w najgłębszej dolinie świata, za ośmiotysięcznikami Annapurną i Dhaulagiri, strzegło swoich tajemnic i rytuałów. Dotarcie do niego, mimo komunikacyjnych ułatwień i dobrodziejstw XXI wieku wciąż wymaga determinacji. Starania zostają jednak nagrodzone, autorka dociera bowiem do miejsca, o którym postęp nieco zapomniał. Spotykamy się w Kawiarni Podróżniczej Bonobo przy Małym Rynku 4, o godz. 18.00.

Trwa Trzeci Rozbiór Psa, czyli pożegnanie klubu Piękny Pies, który kończy swoją działalność pod adresem ul. Bożego Ciała 9. W ramach koncertowego oczywiście żegnania klubu, dziś wieczorem w Psie wystąpią Pablopavo i Ludziki. Pablopavo, czyli Paweł Sołtys to dziś jeden z najzdolniejszych polskich tekściarzy, obdarzony nie tylko umiejętnościami pisarskimi, ale i wrażliwością społeczną. Sołtys z zespołem wystąpią w Krakowie w ramach trasy promującej ostatnią płytę pt. „Marginal”. Początek koncertu o godz. 20.00.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA