Komunikat archiwalny

Rugby dla każdego

Urząd Miasta Krakowa oraz Nowa Huta Rugby Klub Kraków zapraszają dzieci i młodzież z krakowskich szkół na zajęcia z rugby w ramach kolejnej edycji programu sportowego „Rugby dla każdego”. Program potrwa do 15 grudnia.

Rugby dla każdego
Fot. tookapic.com

„Rugby dla każdego” to innowacyjny program realizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa przy współpracy z Nowa Huta Rugby Klub Kraków pod patronatem Polskiego Związku Rugby. Głównym celem programu jest popularyzacja rugby jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcanie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod nadzorem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Kluczowym założeniem programu są działania profilaktyczne w zakresie zagrożeń przestępczością oraz zjawiskami patologicznymi, a także wykluczeniu dzieci z peryferyjnych obszarów Krakowa. Program zakłada wychowanie dzieci i młodzieży poprzez ich udział w systematycznych zajęciach sportowych rugby oraz zajęciach animacji sportowej w ramach innych dyscyplin sportowych z programowymi elementami profilaktyki wobec przemocy i uzależnień.

Zawody będą się odbywać w hali pneumatycznej Szkoły Podstawowej nr 37, os. Stalowe 18 oraz w Narodowym Centrum Rugby, ul. Darwina 49A w Krakowie.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków.

Harmonogram „Rugby dla każdego” 2019 r. - Zajęcia Trenerskie (obowiązuje od 15 marca do 15 kwietnia)

Tagi: dzieci, sport

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także