Komunikat archiwalny

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie do 2021 roku

W trakcie specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 14 marca w krakowskim Zarządzie Infrastruktury Sportowej ogłoszono, że Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostaje w Krakowie do 2021 roku. Przedstawiono także informacje dotyczące najbliższej, 17. edycji, która rozgrywana będzie w TAURON Arenie Kraków od 1 do 3 sierpnia.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie do 2021 roku
Fot. fundacjawagnera.pl

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia i potrwa do soboty, 3 sierpnia. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Obok biało-czerwonych w turnieju zagrają także Brazylijczycy, Serbowie oraz reprezentacja Finlandii. Dla większości uczestników będzie to generalny sprawdzian przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Wszystko o Memoriale Huberta Jerzego Wagnera na stronie internetowej fundacjawagnera.pl.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także