Komunikat archiwalny

Zielone miejsca dla mieszkańców Nowej Huty

Rozpoczęły się prace w ogrodzie przy Domu Pomocy Społecznej na os. Sportowym 9. To element prac na terenach zielonych, zaplanowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Nowej Hucie jeszcze na ten rok.

Zielone miejsca dla mieszkańców Nowej Huty
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Mieszkańcy bloków wokół Domów Pomocy Społecznej na osiedlach Szkolnym, Sportowym, a w dalszej kolejności Hutniczym zyskają piękny widok z okien, gdyż nowe ogrody zostały zaprojektowanie zgodnie z wymogami urbanistycznymi dla dzielnicy Nowa Huta. Zagospodarowany zostanie również teren zielony wokół Teatru Ludowego.

Projekty ogrodów przygotowano we współpracy i za akceptacją Miejskiego Konserwatora Zabytków. W miejsce dotychczasowych, przypadkowych nasadzeń roślinności, powstaną piękne miejsca, z charakterystyczną roślinnością dla starej Nowej Huty. Będą więc lipy, jarzębiny, róże, jaśminowce, piwonie. W każdym ogrodzie powstanie łąka krokusowa – taka jak przy placu Centralnym. Natomiast piękne, stare drzewa, które wyrosły w ogrodach i są zdrowe zostały wkomponowane w nowy układ ogrodów.

W każdą niedzielę ogrody będą dostępne dla wszystkich, którzy będą chcieli po nich spacerować - w ten sposób ogrody będą służyły mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej w Dzielnicy XVIII i każdemu, kto zechce odwiedzić ogród.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także